×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. augusts, 2017
Drukāt

Režisors Hermanis, atmetot politkorektumu, nosauc vārdā to, ko daudzi nojauš (80)

Foto - LETAFoto - LETA

Beidzot esmu tikusi pie 2016. gadā iznākušās režisora Alvja Hermaņa “Dienasgrāmatas” un līdz ar to arī pie divām negulētām naktīm, jo, kā jau vasarā laukos, dienā lasīt nav laika. “Laiks ir sapinies, un mēs visi esam sapinušies,” saka režisors. Šķiet, šajā izjūtā šodien pasaulē dzīvo ļoti daudzi, vismaz Eiropa – noteikti. Vieni to sauc par paradigmas maiņu, citi – par ticības un morālo krīzi, vēl kādi – par pasaules galu. Latvija šobrīd ir kā aizlaists dārzs, kur pēc saules cīnās un izstīdz kultūraugi, bet lekni zeļ dažādu sugu un pasugu viengadīgās un daudzgadīgās nezāles, īpaši tīruma tītenis, kas apvijas ap aizvien jauniem upuriem un kuram ir ļoti garas, sazarotas saknes. Es nepiekrītu tiem, kas saka – dārzu sākt ravēt rudenī esot par vēlu.

Nav brīnums, ka godprātība tik vārgi spirinās pretī alkatībai un nekaunībai – to, kuriem sāp netaisnība, ir palicis neproporcionāli maz, jo valsts miera laikā ir bīstami noasiņojusi – no tās ir aizbraukuši simtiem tūkstošu uzņēmīgu cilvēku, kas varēja būt lieliski donori. Turklāt no šeit palikušajiem jāatskaita nost tie daudzie tūkstoši, kuri ir tik tālu degradējušies, ka viņiem viss vienalga. Bet cik ļoti aizbraukušie šeit tiek gaidīti? A. Hermanis min, kas notiktu, ja nu visi aizbraukušie ar savām zināšanām un pieredzi pēkšņi atgrieztos. “Bail iedomāties, jo kas tad notiktu ar visām tām mūsu vietējām pelēcībām valsts pārvaldē un politikā? Viņiem taču tā būtu milzu traģēdija.” Tiem, kas dodas pasaulē mūsdienās, ir līdzība ar jauno zemju atklājējiem agrākajos gadsimtos. Tas ir riskanti viņiem, bet vēlāk paver kādas jaunas iespējas mums visiem.

Vēl pirms pelēko sugai tik neērtās paša A. Hermaņa atgriešanās Latvijā nonāca viņa “Dienasgrāmata” – skatījums gan uz kultūras, gan politisko Eiropas ainavu no tik augsta skatpunkta, kāds ne katram ir lemts. To, ko daudzi nojauš, viņš, atmetot mūs visus pinekļos dzenošo politkorektumu, nosauc vārdā. Tas iedrošina dzīves jēgu meklēt augstāk par šā brīža izdevīgumu un labumiem. Un nomierina, jo arī senajos laikos jaunu zemju atklājumos taču devās tikai nedaudzi. Pārējie palika gaidot un kaut kā pārcieta viņu prombūtni.

“Skaistums un poēzija ir mākslas augstākā jēga,” saka A. Hermanis. Man ļoti gribas šo atziņu turpināt: arī dzīves augstākā jēga. Mēs visi esam aicināti to meklēt. Tādēļ nekad nav par vēlu sākt ravēt dārzu rudenī un gatavot zemi pavasara sējai.

Pievienot komentāru

Komentāri (80)

 1. Nevaru saprast, ka visu laiku cepamies par aizbraucējiem. Šodien esam brīva tauta un varam braukt kur gribam. Kāpēc tāds satraukums?? Katrs izvēlas savu ceļu dzīvē. Latviešu tauta ir dīvaiņu tauta, jo nevar pieņemt pasaulīgas lietas. Dzīve ir viena, un tāpēc dzīvosim katrs, kur vēlamies.
  Mana vieta ir Baltu zeme, jo šeit jūtos piederīga un man šeit gandrīz viss apmierina, jo nekur nebūs uz pasaules vieta, kur ir ideāli viss. Un citreiz es domāju, cik labi, ka tomēr esmu dzimusi Baltu zemē, jo šeit ir miers, ūdens, meži, bada nav, viss kas vajadzīgs dzīvei. Bet kāda būs cilvēka paša dzīve, tas jau būs atkarīgs no viņa paša.

 2. … kl., kad prats un mele samulst atri rakstot ‘ … noilgota jauna paradigma … vai ta neizklausas pareizak … ?

 3. … Hermani … rieties ir viegli, ari tadiem apdavinatiem un internacionali apzinatiem cilvekiem kads esi Tu. Bet pielikt valsts ratiem plecu, lai tos stumtu pareiza virziena, ir vienlaicigi neveikli un gruti, pat navejosi karjerai … varbut pat nevelami dublaini … !

  … Kamdel nestajies, vai vismaz neatbalsti NA, un neiesaisties vai nestrada tas latviski orienteta programma. Luk, vai tur nebutu tevis noilgojusa jauna paradigma, ka visiem globalistiem. Ta ir un bus vieniga tradicionali latviska partija, kam svarigi ir atbalstit patriotiskas latviesu gimenes un sakt repatriacijai vajadzigo sagatavosanos?

  … Pieradi, ka esi patriots, un, ka Tev rup tavas tautas liktenis … uz redzi Lapu gajiena 18. !!!

 4. Ne jau visi aizbraucēji sēnes lasa un strādā par klīneriem ,daudziem ir arī labas izglītības un strādā ofisos ,bet tos ,kas atgriežas ar to labo pieredzi un izglītību ,nemaz negrib ņemt strādāt ,labāk ir kad strādā nezinoša pelecība,Latvijai ir bail no konkurences. Ienāks Lidl Latvijā ,nu un tad gan būs ,pat premjers ir nobījies. BANĀNU VALSTS!

 5. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Ļoti daudzos locījumos pieminētie aizbraucēji… patiesībā nav nekāda problēma. Priecājieties, ka cilvēkiem ir tāda iespēja, jo mēs taču CCCP laikos ļoti ilgojāmies tikt uz ārzemēm. Daudz nopietnāk būtu jāpēta tie, kuri gan dzīvo Latvijā, bet patiesībā atrodas IEKŠĒJĀ EMIGRĀCIJĀ.

 6. Nu jā, diskusija par skaisto un vulgāro teātri ir atklāta, lai nesaucam to par balagānu.
  Paradigmas maiņa nav nekāds pašmērķis nedz jaunums ja tiek sasniegts estētiski apšaubāmiem līdzekļiem.

 7. Bail iedomāties, jaa visi šie sēņu un gliemežu lasītāju atgrieztos…

 8. Labāk jau nu būtu paklusējis

 9. Ka var teikt ja pats pa vaciju un citur prom visu laiku..verojot vinja izteikumus ne tiksj so rakstu..loti kauns par tadu cilveku..ka tads zemisks varvte dzivot..starp mums.zel

 10. Lielākais biznesmenis Latvijā ir Godmanis -pārdeva Latviju ar visiem iedzīvotājiem diviem bankrotējušiem banķieriem un tagad lasīšot lekcijas Turībā,vai nav ebreju humors.

 11. Man nav nekas pret aizbraucejiem. Ta ir, katram savs cels ejams un darbs darams. Tacu, man sak dergties aizbrauceji, kad vini sak ganit so valsti, valodu, tradicijas, cilvekus, sakot, ka te viss smird un ir pretigi. Bet ir tacu vel tada lieta ka “izvele”. Ko tad tu, aizbraucej, brauc uz sejieni, ja te viss smird, cilveki ir pretigi, valsts pretiga utt.? Labak stasti cik tev ir labi tur svesuma, cik godpratiga un cienpilna attieksme ir pret tevi, cik tur viss ir smarzigs un skaists, kada laba alga tev, ka vari atlauties visu, ko sirds velas utt., bet so valsti un cilvekus liec miera.

  • Kārtīgi pacenties uzmālēt ”aizbraucēju” melnu jo melnu , bet tā jau pret tevi man arī nekas nav.

  • Nedomāju, ka tiek gānīta ši “valsts, valoda, tradicijas, cilveki”. Drīzāk tiek kritizēts zaglīgums un garīgais vakuums, kas tika ievazāts līdz ar PSRS, kad Latvija tika okupēta. Kamēr no tā mantojuma neatkratīsimies, tas kā akmenis ap kaklu mūs vilks lejā.

 12. Nekad nedomāju, ka aizbraukšu no Latvijas, bet savos 47 gados man tomēr nācās to izdarīt. Latvijā valda liela netaisnība pret tautu, jo valdošā vara domā tikai par sevi. ”mums vajag lielākas algas, jo redziet, citur Eiropā deputātiem un ministriem maksā tik…” Viens piemērs; kad mani bērni bija mazi, pacēla bērnu pabalstus līdz 8Ls, tagad maniem bērniem jau ir bērni, bet nekas nav mainījies, kaut gan tajā laikā minimālā alga bija 40ls. Parēķiniet paši, cik šodien būtu jābūt bērnu pabalstam. Vēl tajā laikā bija publicēta algu indeksācija attiecībā pret minimālo algu. Nezinu, pa kuru laiku to atcēla, bet, ja kāds to atrastu un publicētu, varētu paskatīties, cik tad patiesībā būtu pelnījuši mūsu deputāti, jo nedomāju, ka deputātu algu indekss bija 10.

 13. Aizbraucu ” treknajos ” gados. Bija labi apmaksaats darbs, pacientu cienja…it kaa viss kaartiibaa un tomeer izmisums. Biju nogurusi ciiniities. Tagad dziivoju ASV. Beidzot esmu sapratusi,ka var dziivot mieriigi, bez muuzhiigaa stresa. Abas meitas ir ar mani. Jaunaakaa maacaas par zobaarsti, vecaakaa gatavojas ieguut aarsta licenci darbam sheit. Suutu naudu uz Latviju. Vai kaada no mums atgrieziisies…domaaju,ka ne. Vai izzudiis latviskums…domaaju,ka nee. Neapvainojiet aizbrauceejus un paliceejus. Katram savs celjsh ejams un pirms kaadu nosodaat, padziivojat vinja dziivi.

 14. Mani bērni šovasar, atvaļinājuma laikā, remotējot lauku māju Latvijā atstāja kādus 15 000 eiro. Bet draugu ģimene (arī migranti) uzdāvināja abām mammām ceļojumu.

 15. Viens no daudzajiem čīkstētājiem. Vai, vai, vai, vai……..

 16. Mūsu pašu vēlētā valdība mūs piespieda aizbraukt no Latvijas. Lai varētu uzturēt ğimeni,nācās doties svešumā,jo manam vecumam neatradās darbs…bija jau pāri 30. Sūtīju naudu uz mājām,lai bērni varētul iet skolā. Drīz iešu pensijā,bet vai atgriezīšos atpakaļ,ja atgriežoties Latvijā lielākā daļas pensijas aizies nodokļos,lai uzturētu nobarojošos ministrus? Par maniem 30 gadiem nostrādātajiem Latvijā man pienāksies tikai 50 € mēnesī…kad es jautāju :”kāpēc tik maz?” man atbildēja,ka nepareizā laikā es esmu strādājusi. Man sāp sirds par šo netaisnību. Es neaizbraucu savas izpriecas dēļ,bet lai palīdzētu savai ğimenei. Man nekas nebūtu pretim,ja nodokļi aizietu bērniem un trūkumcietējiem,slimnīcām,bet ne valsts vīriem,kuri jau tā ir izpārdevuši mūsu Latviju.

 17. ” … Vēl pirms pelēko sugai tik neērtās paša A. Hermaņa atgriešanās Latvijā… ” – – – – PELĒKO SUGA?
  Kas tā tāda? Vai autore Anda Līce arī pieder šai PELĒKO SUGAI? Un, ja nē, tad kādas krāsas sugai viņa pati pieder, tā sacīt???

 18. o nacists hermanis:) Atbildēt

  jā jā, tas tik mums vel trūka:) bet es vel atceros ka viš grib atņemt tiesibas velet visiem kas balso “nepareizi”. tāda cilvēka domas var intreset tikai tādus pat nacistus

  • Tu esi vien no tiem gudrīšiem, kas avīze lasa to, kas ar treknajiem burtiem izcelts?
   Apsveicu, Tu piederi pie tiem, par ko Hermanis tik dedzīgi runāja…

 19. manuprāt,naudaskārajiem,varaskārajiem,alkatīgajiem,lepnības pārņemtajiem jau neliekas ,ka viņi varētu būt vienkāršas viduvējības.Viņu skatījumā pelēkā masa ir 300,400 eiro pelnošie,pensionāri ,kuru pensija
  nepārsniedz 300 eiro.Es nemaz tik laimīga nejustos līkņājot kāpostu un citu dārzeņu tīrumos,lasot bezgaisa telpā sēnes un sabendēt savu veselību un justies tur kā vergs,jo tevi ekspluatē.Protams,naudas
  izteiksmē algas jau lielākas,bet arī dārdzība lielāka.Mums vēl lielāka dārdziba un 5x zemāka alga.Ir jau cilvēki,kuri sapņo atgriezties mājās,bet saprot,ka viņus neviens negaida.Saukļi ir saukšanas pēc,ne jau lai viņiem nodrošinātu cilvēka cienīgu dzīvi.Ir arī jauni cilvēki ,kuri neplāno atgriezties Latvijā.Un ļoti žēl!!!!!!Man tomēr ir pārliecība,ka šis murgs reiz beigsies,jo nevar būt viens dz;ives etaps mūžīgs.

  • It kaa nu daudzi buutu atgriezushies no tiem, kuri vele pirms un peec ieprieksheejaas gadsimtu mijas izbrauca, par tiem WWII laikaa pat nerunaajot. Un tad veel arii, – var disktteet par to pieneesumu, ko te saruupeeja tie nedaudzie, kas atgriezaas arii. Buutu jau nu tad labaak ar seedeejushi “miitnes zemee”…

 20. Hermanis ir lumpens

 21. visi neesam sapinušies, vispārina tikai pabiras………………

 22. suņiem, suņa nāve

 23. “Laiks ir sapinies, un mēs visi esam sapinušies,” saka režisors.”
  Ja režisors saņem no varnešiem n-tos miljonus (JRT rekonstrukcija) – un vēl pļāpā par “sapi [cenzēts]-os”, tad tiešām jāpiekrīt viena reālpolitiķa izteiktajai atziņai pirms 100 gadiem:” Tās nav nācijas smadzenes, tie ir nācijas sū[cenzēts]i !”
  Zibs pūst no galvas – Latvija no intelektuāļiem hermaņiem.

 24. Nav lielākā daļa aizbraucēju nedz ģēniji, nedz super duper zinošāki par palicējiem. Ja jau būtu super -duper, tad atrastu iespējas realizēt sevi Latvijā. Bet tā vietā paceļ cepuri un dodas laimes meklējumos, lai tēvzemīti sakārto un uztur palicēji. Liela daļa aizbraucēju nevīžo rūpēties ne par LV palikušajiem vecākiem, ne bērniem … Ir smieklīgi klausīties aizbraucēju vaimanas par maksas latviešu valodas nodarbībām bērniem (arī LV lielākoties pat pašvaldību pulciņiem ir līdzfinansējums jāmaksā) un zaudētās latviešu valodas prasmes bērniem ir aizbraucēju necieņa pret savu tēvu valodu.

  Aizbraucēji lielā mērā ir tikai un vienīgi pašlabuma meklētāji, kuri ir gatavi piesūkties pie pilnas siles smuki noformētā vietā, bet paši pieilikt roku vietas sakārtošanai un siles pildīšanai ir par slinku.

  • Cienītā, Jūsu komentārs ir skaudības un naida pārpilns! Tā vien šķiet, ka pati neticat nevienam vārdam, ko esat uzrakastījusi… Jums skauž, ka cilvēki uzdrošinās mainīt dzīvi un strādāt valstīs, kur darbs tiek pienācīgi novērtēts. Ko var muldēt par tupēšanu uz pabalstiem! Lielākā daļa valstu nekādus pabalstus ES pilsoņiem nemaksā par to vien, ka esi tur ieradies. Tā ir nelegālo imigrantu prioritāte (skumjš joks). Lai saņemtu pabalstus un vispār kaut kāda veidā tiktu atbalstīts no sociālās sistēmas, katrā valstī ir vispirms jānostrādā vismaz gadu, divus…Ir jābūt tās valsts oficiālam rezidentam. Tā kā neskaudiet un nenodabojities ar demagoģiju. Jums nesanāk īpaši labi.

   • Ne vārda neteicu par pabalstiem! Ne te, ne tur. Lai gan, varētu parunāt par pensijām te palikušajiem aizbraucēju vecākiem, ko makasā no palikušo strādājošo iemaksām sociālajā budžetā – tātad palicēji uztur aizbraucēju vecākus. Tāpat varētu padiskutēt par to, no kurienes rodas nauda pašvaldību sociālās palīdzības budžetos, lai sniegtu atbalstu pamestajiem un vietuļajiem pensionāriem, kuru bērni ir tālēs zilajās – un atklāšu, ka šie budžeti arī pildās no palicēju maksātajiem nodoklīšiem.

    Bet skaidrs ir viens -cilvēki aizbrauc labākas dzīves meklējumos (kas ir ok, jo tā ir katra brīva izvēle), vienlaikus nevajag čīkstēt, ka atpakaļ negaida ar sarkano paklāju un atplestām rokām.

    Tie, kas saglabāja valsti padomju varas gados, bija palicēji! Tie kas saglabā valsti šorīd – ir palicēji! Ja visi aizbrauktu labākas dzīves meklējumos, tad Latvijas vairs nebūtu!

    • Neesam mēs sadalāmi. Dzīves vieta nav iemesls strīdiņam. Nevienai mātei vai tēvam nav nekādas vajadzības salīdzināt bērnus , lai kur arī viņi dzīvotu -Latvijā , Spānijā, Vācijā, Austrālijā, Amerikā, Lielbritānijā,… Visi vienādi mīļi, visi rūpējas cits par citu . Nezinu , kam ir interesanti kūdīt citu pret citu , bet zinu , ka cits pie cita brauc ciemos. Redzu bildes un dzirdu stāstus. Vienīgi centīgie komentētāji dzīvo uz kaut kādas drūmās planētas un kaut ko ”sakārto” pēc savas nīgrās saprašaas.

    • Neesmu dzirdējis, ka aizbraucēji čīkstētu, kā Jūs izsakāties, ka viņus nesagaida ar sarkanu paklāju. Drīzāk gan viņi gaida, kad vienreiz beigsies viņu noniecināšana. Lielākā daļa no viņiem jau sen uz Latviju ja vispār brauc, tad tikai atvaļinājumā. Un nevajag te par pensijām – ārzemju latvieši uz LV caur finanšu institūcijām vien pārskaita milzu summas – tie nav tikai kredītu maksājumi, lielākā daļa naudas ir tieši savu tuvinieku atbalstīšanai, Diemžēl Jūsu teksti ir labākais apliecinājums tam, ka politkāņu mērķis – šķelt latviešus, ir izdevies pilnībā. Sarīdīti ir aizbraucēji un palicēji. tagad tik jākašķējas, kurš labāks, vai ne?! Turpināt sarunu ir bezcerīgi.

    • Intresanti, kas notiktu, ja neviens nekur nebūtu aizbraucis. Izaugsme, stipri šaubos.Kāpēc neviens nebļauj, ka tiek izzagta, izpārdota Latvijas valsts zeme un īpašumi? Un tas nenotiek tagad, tāpēc, ka daļa cilvēku aizbraukuši ,, laimi meklēt”, bet jau divdesmit vairāk gadu atpakaļ. Cik cilvēku aizbraukuši, jo vienkārši nav citas
     izejas, jo jāaudzina bērni? Katram , kas aizbraucis ir savs iemesls, kāpēc bija jāaizbrauc. Un, kur tad paliek nodokļu maksātāja nauda, ik pa laikam uzrodās informācija, valdībai jāpieliek pie algas, VID darbiniece iegādājusies īpašumus, Prezidenta kancelejas darbiniekiem par labu darbu piemaksas utt. Nu, protams par to jau nav jāuztraucās,jo pie sliktās dzīves ,, laimes meklētāji’vainīgi.

  • Klucis nolika kluci—pretīgi !

  • Loğiski pateikts.

  • Pilnīgi atbalstu šo viedokli! Aiz braucēji paši izvēlējās šo ceļu un lai nevaimanā.Kāpēc mums te jānodrošina viņiem siltas darba vietas un lielas algas?Viņi no turienes noskatās, kā mēs cīnāmies un gaida labākus laikus, tad atgriezīsies pie visa gatava .Jauki! Es viņus nenosodu, bet neatbalstu gan šo vaimanāšanu!

   • Ja reiz viņi atgriezīsies pie visa gatava , tad tas arī būs par viņu pašu naudu uzcelts un uzbūvēts, un gatavs dabūts. Tu taču neko no sava nedāvināsi , vai ne?

  • Jā,jā, pašlabuma meklētāji, kas nevēlas celt Latvijas ekonomiku pērkot par pils cenu dzelzbetona būrīšus un riğipša slieteņus maipuķīšu pļavās, pārmaksāt par apkuri un transportu, lai uzturētu taisno zarnu Ventspils – Zilupe, negrib maksāt ienākuma nodokli no iztikas minimuma, lai imigrantu pēctečiem būtu mūsu senču kauli uz kā būvēt tramvaja līnijas

 25. Skaisti, kaut pleplldītos! Paldies par optimisma devu.

 26. Tur jau tā problēma, ka mums pilns ar visādiem deģenerātiem un cilvēkiem, kuriem viss vienalga. Tāpēc nav nedz ko ievēlēt, nedz nav arī pietiekoši daudz pašu vēlētāju, kas vēlētu ar prātu, nevis “aj, šitam smukāka reklāma” vai “oliņ-boliņ-čimpiņ-rimpiņ-tā, šito vēlēsim”.

  • Papildinu: bet tas nenozīmē, ka mums nebūtu gudru un labu cilvēku. Ir, bet šie cilvēki ir kaut kādā mazākumā vai vismaz uzreiz nav saredzami. Trūkst arī uzņēmības kaut ko iesākt. Ticu, ka starp mums ir arī tādi, kas labprāt kaut ko darītu lietas labā, taču īsti nezina, kā.

 27. Ko var vaimanāt par tiem aizbraucējiem? Nekad labuma meklētāji citās valstīs nav bijuši tie labākie savas tautas pārstāvji. Labākie, spējīgākie un gudrākie grūtos laikos paliek mājās un cīnās par sevi, savām ģimenēm un savu zemi, kamēr gļēvākie un vājākie aizbrauc vieglākas dzīves meklējumos. Vai viņus kāds gaida atpakaļ? Ne īpaši gaida, ne negaida. Paši aizbrauca, paši lai arī domā ko darīt. Mums te uz vietas savas dzīves dzīvojamas. Savā zemē, savās ģimenēs un savās darba vietās.

  • tēmē uz augstāku sili ? Atbildēt

   Šī tava demagoģija ir raksturīga savā laikā sapriHvatizējušamies noziedzniekiem !
   Tagad esi tas “gudrais” uz citu ādas !!!
   Kā tu “cīnies”, par grašiem izkalpinot godīgākos, vai visādi shēmojot, nav nevienam noslēpums !

  • Kuri ir tir mēs ? Tie , kas arī brauca un aplauzās , pietrūka izturības un atgriezās mammītei un tētiņam zem siltā spārniņa ?

   • Es mācījos un strādāju šeit un šeit audzinu savus trīs bērnus. Man izturības pilnīgi pietiek un normālam strādājošam cilvēkam, kas nav slinķis vai čīksteklis, pilnīgi pietiek iespēju godīgi strādāt un dzīvot šeit pat un nekāda īpašā izturība nemaz arī nav vajadzīga. Nav ne kara ne bada laiks. Ja cilvēkam rokas neaug no dibena un galva strādā, tad nopelnīt var un pa pasauli nav jāblandās.

    • Pasaki to Porziņģim, Garančai, Prāta Vētrai utt.
     Cik tālu drīkst aizblandīties? Līdz kaimiņu pagastam nav par tālu? Labāk jau tomēr savā sētā palikt, vai ne? Un dzimtbūšanu nevajadzēja atcelt.

  • Pareizs jautājums, ko var vaimanāt! Man ir jautājums, kāpēc jānoliek tie cilvēki, kuri aizbraukuši, labākie palikuši, labākie aizbraukuši, smieklīgi. Katrā ziņa noliekot citus cilvēkus, domāju, Jūs sevi arī par īpašu gudru nevarat uzskatīt. Tur jau ir mūsu nelaime, aprunāt, necienīt, noniecināt savus tautiešus, par kādu labāku dzīvi mēs varam cerēt.

  • Tieši tā !

 28. Mūsu šodienas likumu un taisnīguma veidotāji un nodrošinātāji vairumā gadījumu ir padomju nomenklatūras mantinieki gan ar stāju,gan paradumiem.Tā vien gribās ar vienu aci šķielēt uz austrumiem,kazi,vai nepateiks priekšā,ko drīkst ,ko nedrīkst.Bet ar to taču bija jārēķinās,ka ies kā pa celmiem -klupus,krišus.Tālākā gaita ir atkarīga no jaunievēlēto rakstura un orientācijas laikā un telpā.Daudz pieminētā un apsmietā vēlēšanu kampaņa faktiski nekad nedrīkst beigties.Vērtēsim jau tagad.

 29. Tagad būs jauns dalījums – pieeja: aizbraucēji – talantīgie,radošie, varošie, palicēji – deģenerāti, stulbeņi, nespējīgie.
  Tomēr, varbūt otrādi.
  Interesanti pie kuriem Hermanis pieskaita sevi?

  • Šarikovs apvainojās ? Ai, ai, ai !!!

  • Ar dalīšanu samierinājās:) , tikai ielika sevi citā iedaļā.

  • Izskatās, ka tā ir mūžīgā tēma un viennozīmīgi neatbildams jautājums, kurš labāks, godīgāks, drosmīgāks, uzņēmīgāks- aizbraucējs vai palicējs. Tomēr jāatceras, ka valsti kā vienību un tautu pie eksistences notur tomēr palicēji un nekad, lai cik talantīgi tie būtu, aizbraukušie, kas izkaisīti pa visu pasauli. Ir atšķirība vai cilvēks aizbrauc, lai attīstītu, pilnveidotu savu talantu, prasmes, attīstītos savā profesijā-sportisti, mākslinieki, zinātnieki arī ierēdņi un uzņēmēji, kas strādā starptautiskās struktūrās un kuri, lai cik banāli tas neskanētu, nes Latvijas vārdu pasaulē, parādot sevi kā profesionāļus, kas tur vajadzīgi tāpēc, ka viņi ir labākie un iespējams reāli valstij dod ieguldījumu politikā, ekonomikā utt. Vai tas ir ārsts, skolotājs, mākslinieks, kurš aizbrauc (spiesti vai nespiesti), lai vienkārši nopelnītu, strādājot mazkvalificētu darbu.

   • Rainis trimdā paveica ļoti daudz.

    • Un lai to visu vareetu paveikt, pirmaaa kaartaam jau tie savi apvaarshnji
     katram ir jaaplaplashina un daudz kas ar “skatu no malas” arii ir jaapaveero…
     Citaadi jau apzombeeshana vien masmedijos un soc. tiiklos – visa taa tagadeeho “gadgets paaudzes bariiba”…. Kaa domaa citi, taa es ar…. stilaa…
     🙂

    • Rainis trimdā varbūt, ka “paveica ļoti daudz”. Tikai nozīme tam viņa veikumam trimdā bija un ir vien Latvijā.

 30. “Bail iedomāties, jo kas tad notiktu ar visām tām mūsu vietējām pelēcībām valsts pārvaldē un politikā? Viņiem taču tā būtu milzu traģēdija.”
  Tikai piebilde – tāpēc jau to varneši nevēlas – var zaudēt varu…

 31. dzērājam dzērāja valoda un spriedumi:) meapšaubāmi talantigs mākslinieks, bet sūdabrālis kā cilvēks, kā atver muti, tā pat uz izrādēm vairs iet negribas

  • It kā tu būtu tas gājējs.Varu derēt ka vairāk par novaja volna,neko neesi redzējis.Tādi sūda brāļi kā tu,jau tikai riet.

  • Dzērājs un sūdabrālis komentē?! Ej nu labāk, ieņem vēl kādu grādīgo. Un nesmirdinies.

  • Neesmu lasījis, bet man ir viedoklis…? Es patreiz esmu lasījumā. Nelasu ātri. Izbaudu. Šo to attiecinu uz sevi- kā man pašai tas neienāca prātā. Teiksim par to, ka tikai es pati varu pilnībā zināt, ko esmu domājusi režisējot un uzbūvējot savu pasākumu ( kaut ar’ tas ir mikroskopisks salīdzinot ar teātra izrādi).

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+