×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

Kas ir būtiskākie uzdevumi, ko izdevies paveikt piecos darba gados? (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

Ints Ķuzis, Valsts policijas priekšnieks: “Pirmkārt, jāatceras ekonomiskā krīze, kas smagi skāra arī policiju, kad ļoti daudzi aizgāja no darba. 2011. gadā pārņēmu policiju ļoti neapskaužamā situācijā – policija neticēja pati sev. Māja ļodzījās, un galvenais uzdevums bija ieviest stabilitāti, pārliecību, ticību tam, ko mēs darām, kas ir izpildīts. 2014. gadā beidzot mazliet vairāk pieņēmām darbā nekā atlaidām, kaut gan pērn atkal mūs nedaudz atmeta atpakaļ. Otrkārt, divus gadus izstrādājām VP attīstības koncepciju, kas pērn nokļuva Ministru kabinetā. Ceru, ka šogad to apstiprinās un sāks ieviest. Tā vēsta, kādai jābūt policijai un tās funkcijām. Treškārt, likvidējās Policijas akadēmija. Pērn izstrādājām un gandrīz jau ir pieņemti jauni izglītības standarti, ko var salīdzināt ar akadēmijā iegūto. Visbeidzot bija jautājums par vienotas atalgojuma sistēmas ieviešanu. No 1. janvāra tā vēl pilnībā nestājās spēkā, bet algu palielinājums notika. Nozīmīgākais notikums šo gadu laikā noteikti bija Zolitūdes traģēdija, kas ir lielākā izmeklēšana VP vēsturē. Bija milzīga atbildība un psiholoģiskā spriedze. Visi uzreiz gribēja asinis, bet bija jāturas pie likuma. Protams, “ne mazums asiņu izdzerts” sakarā ar Imantas pedofila lietu. Nākotnē orientēsimies uz izglītību. Tagad galvenais būtu atrast augstskolu, kur varētu saņemt otrā līmeņa augstāko izglītību. Jauniešu skaits, kas vēlētos strādāt policijā, nav liels, savukārt tiem, kuri grib, ir dažādas problēmas.”

 

Oskars Āboliņš, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks, pulkvedis: “Stājoties dienesta priekšnieka amatā, sev noteicu, ka mana darba pamatā būs rūpes par dienestā nodarbinātajiem. Tostarp viņu atalgojuma un darba apstākļu uzlabošana. Šogad beidzot pirmo reizi kopš krīzes dienesta budžets atalgojuma sadaļā ir palielināts, kas glābējam ļaus saņemt vidēji par 90 eiro vairāk nekā iepriekš. Apmēram puse no ugunsdzēsības automobiļiem ir morāli un fiziski novecojuši. Pagāja vairāki gadi, līdz sadzirdēja mūsu vajadzību pēc moderniem un mūsdienīgiem ugunsdzēsības automobiļiem. Pērn saņēmām pirmos, kopumā būs 77 jaunas ugunsdzēsības mašīnas. Svarīgas ir arī depo telpas, kurās katru ceturto diennakti uzturas ugunsdzēsēji. Lielākā daļa ēku ir būvētas padomju laikā un vairs neatbilst normālas darba vides prasībām. Šobrīd Latvijā tikai divi depo – Cēsīs un Valkā – ir mūsdienīgi, taču norit darbs pie vēl vairāku depo būvniecības un renovācijas. Nākotnē joprojām jāstrādā pie atalgojuma palielinājuma un materiāltehniskās bāzes uzlabošanas. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir arī jaunā Katastrofu pārvaldīšanas un civilās aizsardzības likuma un Ugunsdrošības noteikumu pieņemšana.”

 

Normunds Garbars, Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis: “Brīdis, kad uzņēmos Valsts robežsardzes vadību, bija izaicinājumu pārpilns. Tolaik visai valsts pārvaldei krasi samazinājās finansējums un bija jāatrod racionāli un taisnīgi risinājumi, lai saglabātu gan dienestā strādājošos, gan robežapsardzības un robežkontroles sistēmas spēju veikt valsts drošībai nozīmīgus uzdevumus. Prieks, ka mums tas izdevās. Piemēram, 2015. gadā par 400% ir palielinājies aizturēto nelegālo imigrantu skaits, kas ir sasniegts, neskatoties uz to, ka robežsargu skaits ir samazinājies un joprojām nav ierīkota austrumu robeža. Viena no prioritātēm un pamatvērtībām robežsardzē bija, ir un būs profesionāls un izglītots robežsargs. Izglītības jomā esam gājuši uz priekšu – jaunākā virsnieka profesijas standartus papildinājuši valsts standarti robežsardzes vecākajiem virsniekiem. Sākušās robežsardzes bakalaura studijas, kurās sagatavo nākamos robežsargu nodaļu un robežas šķērsošanas vietu priekšniekus – robežsargus. Pērn Latvijā un piecās citās Eiropas valstīs uzsākām kopīgo robežas vadības maģistra studijas programmu.”

 

UZZIŅA

* Šogad amata pilnvaru termiņš beigsies gan VP priekšniekam Intam Ķuzim, gan VR priekšniekam Normundam Garbaram, gan VUGD priekšniekam Oskaram Āboliņam, kuri amatā stājās 2011. gadā.

* Likums paredz, ka VP, VR un VUGD vadītājus amatā uz pieciem gadiem ieceļ Iekšlietu ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets.

* Rihards Kozlovskis pirms iekšlietu dienestu priekšnieku amata termiņa beigām solījās priekšnieku darbību rūpīgi izvērtēt. Atbilstoši šim vērtējumam arī lems par to, vai attiecīgo kandidatūru virzīt nākamajam termiņam.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Man šķiet,ka vai nu Ķuzis apzināti melo,jebšu neko nezina par īsto notikumu kārtību un situāciju valstī ap un ar policiju.Nerunājot jau par to,ka liela daļa pašvaldības policistu u.c. neprot vajadzīgā līmenī valsts val.,kas policistam,kā ārstam utt.īpaši nepieciešama,bet arī attieksme pret sūdzībām pret cietušajiem ir ārpus katras kritikas !Ne velti iekrīt arī lielie policijas bosi !!
  UZSKATU,ka pie vainas nav tikai Velšs ,bet pats Kozlovskis.Zivs pūst no ……..

 2. … nu, …

 3. Palasīju augšminēto atskaiti par paveikto, ieskatījos Leonīda Jākobsona un Lato Lapsas portālu komentāros, pa logu pavēroju krutkas tirgoņus un nobubināju: KLĀRA BILDE; tā turpināt!

 4. Kurš tad sunim asti cels?

 5. Ints Ķuzis ir godavīrs, godīgs, zinošs un rīcības cilvēks. Kā mēdz teikt – cepuri nost, bet viņš ir politiskās sistēmas upuris tāpat kā visi godīgie cilvēki. Paskatieties uz deputātiem: pazīstam daudzus, ne vienu vien kā laimes atslēgu uz tautas labklājību, bet kā ieiet mafijas sistēmas lokā, tā paliek bezspēcīgs, nevarīgs un mauj līdzi.
  Nu sakiet, vai tiešām neviens no deputātiem, kuri balsoja par par pēdējiem likumiem, kas skar tautas lielu daļu, nesaprata, ka par tādiem balsot nevar, bet skat – visi par, kā tajā zemes izpirkuma likumā – visi 83 par. Vai tiešām visi 83 deputāti tik alkatīgi vai slimi,uzpirki, ka neko nesaprot un rīkojās vienotā frontē pret tautas interesēm? Varbūt visi saņēmu kukuļus”Nu. nē, teiks, visi neņem kukuļus. Bet kas tad notiek ar šiem balsotājiem? Esmu vērtējusi balsojumus un redzams, ka deputātiem nav nedz sirdsapziņas, nedz prāta, nedz saprašanas, drīzāk apveltīti ar kaut kādu nekaunības disciplīnu.

  • Mūsu 100 kalpi tikai strādā savās interesēs un par to vēl algu saņem.Kāda tur tauta galvenais lai nauda nāk valsts kasē par pārējo nospļauties .Kā nekā MUĻĶU ZEMES autoram piešķīra arī apbalvojumu un vispār tā jau ir dzīvojam muļķu zemē

 6. Policijā biju “izmeklētāja”. Priekšnieki mani dīdīja un bīdīja, noteica, ko un kā izmeklēt un man likās ka kukuli gāja viņu virziena, kas man likās pats riebīgākais, jo kaut drusku būtu padalījušies ar mani, bet man tos pat prātā nevienam neienāca, dot kukuļus, tie gāja garām un man bija tikai jāpilda, ko liek darīt, jo man priekšnieki noteica, kā izmeklēt lietu, kā vilcināt, kā izbeigt, kā kuro reizi. Esmu projām no Latvijas, no šīs riebīgās attieksmes, ko un kā gribu, tā pati daru un nopelnu ne mazāk kā Latvijā, kaut darbs nav no tiem iekārojamākajiem, bet es iekārtojos bez starpniekiem, līgums tieši ar firmu. Starpnieki nolaupa visu, iedod minimalku. Esmu 10 reizes laimīgāka, ka esmu projām.

 7. Dietelogs-Entomologs Atbildēt

  izdarīts ir tikai viens- nomests pusotrs puds speķa.

 8. Cerams, ka policijas darbinieki šo nelasīs!!!

 9. Pirms vērtēt / izvērtēt svarīgākais būtu noteikt: vai visu minēto objektīvi nevarēja paveikt daudz ātrāk.
  Tā muļļajoties zaudētais laiks, šķiet, mums ir pats svarīgākais.
  Pie kam:
  ja jau policijai tā trūkst darbaspēka, kāpēc tādi standarti, ka es ar saviem 60 gadiem (un att. pieredzi) tur pat nevaru pieteikties?!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+