×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Daugavpilī ģimene inficējusies ar trihinelozi

gala_leta

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēmis informāciju no Latvijas Infektoloģijas centra par saslimšanas gadījumu ar trihinelozi Daugavpils reģionā un aicina iedzīvotājus lietot uzturā tikai laboratoriski pārbaudītu un termiski pareizi apstrādātu cūkgaļu.

 

Kā pastāstīja PVD pārstāvji, saslimusī ģimene februārī lietojusi uzturā saimniecībā audzētas un turpat uz vietas kautas cūkas gaļu, kā iznākumā konstatēta visu sešu ģimenes locekļu inficēšanās ar trihinelozi. Inficēto cilvēku skaits var pieaugt, jo cūkgaļa tikusi dāvināta arī kaimiņiem, savukārt slimības inkubācijas periods var būt divas nedēļas. Ņemot vērā to, ka sabiedrībā tiek plaši pieprasīta mājas apstākļos audzēta cūkgaļa, PVD aicina patērētājus, lietojot šo gaļu uzturā, būt uzmanīgiem. Bieži vien gaļai, kas tiek iegūta pašpatēriņam dzīvnieka īpašnieka saimniecībā, netiek veikta veterinārā ekspertīze un trihinelozes laboratoriskā kontrole.

Parasti šajās saimniecībās cūku skaits ir neliels, novietnes nav reģistrētas, jo cūku audzēšanai ir sezonalitātes raksturs, tās tiek turētas āra aplokos, bieži tiek barotas ar virtuves atkritumiem un termiski nepietiekami apstrādātiem kaušanas un medījumu jēlproduktiem, kā rezultātā palielinās mājas cūku saslimšanas risks ar trihinelozi. Pašpatēriņam iegūtā gaļa nereti tiek piedāvāta tuviniekiem un kaimiņiem, kas līdz ar to rada potenciālu risku daļai sabiedrības saslimt ne tikai ar trihinelozi, bet arī ar citām zoonozēm.

PVD atzītajās kautuvēs valsts pilnvarotie veterinārārsti, veicot veterināro ekspertīzi, noņem gaļas paraugus izmeklēšanai uz trihinelozi visām mājas cūkām un meža cūkām. Tāpat dienests aicina iegādāties cūkgaļu tikai legālās tirdzniecības vietās.

Arī pērn jūnijā Daugavpilī kopumā tika reģistrēti seši saslimšanas gadījumi ar trihinelozi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+