Latvijā
Kriminālziņas

Daugavpilī notikusi sevišķi cietsirdīga slepkavība2

Foto no Pixabay.com

Sestdien, 4.augustā, Daugavpilī tika atrasts sievietes līķis ar durtām brūcēm ķermeņa apvidū un citām vardarbīgas nāves pazīmēm. Pēc ekspertīzes noskaidrots, ka cietušajai nodarīti vairāk nekā 40 naža dūrieni. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par slepkavību, kas izdarīta ar sevišķu cietsirdību. Diennakts laikā pa karstām pēdām tika aizturēts aizdomās turamais, kuram 6.augustā ar tiesas lēmumu piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, portālu LA.lv informēja Valsts policijā (VP).

2018.gada 4. augusta rītā VP LRP Daugavpils iecirknis saņēma informāciju, ka Daugavpilī kādā dzīvojamā mājā tika atrasts 1961.gadā dzimušas sievietes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta ceturtā punkta – par slepkavību, kas izdarīta ar sevišķu cietsirdību, un uzsākti slepkavas meklēšanas pasākumi.

Operatīvo un izmeklēšanas pasākumu laikā likumsargi noskaidroja iespējamās slepkavas personību, kā rezultātā tika atrasts un aizturēts kāds 17 gadus vecs jaunietis. Jaunietis jau iepriekš vairākkārt bija nonācis likumsargu redzeslokā aizdomās par saistību ar dažādām laupīšanām.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas sieviete jaunieti bija nolīgusi jumta tīrīšanas darbiem.

Pirmdien, 6.augustā, aizturētajam ar tiesas lēmumu tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, kā arī tiek skaidroti slepkavības motīvi.

Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv