Publicitātes foto

Daugavpilī pēta latgaliešu apģērba evolūciju 0

Daugavpils Universitātes Vēstures studiju programmu studenti un dažādu gadu absolventi etnogrāfijas ceļojošās vasaras skolas nodarbībās no 14. līdz 18. jūlijam padziļināja zināšanas un prasmes par latviešu tradicionālā tērpa vēsturi un mūsdienu lietojumu.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Lasīt citas ziņas

Vasaras skolas nodarbības vadīja Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāja, Dr. hist. Aija Jansone. Mācībās piedalījās arī Daugavpils novada muzeju un kultūras centru darbinieki, informē Daugavpils Universitātes sabiedrisko attiecību menedžere Zane Ločmele.

Kā stāsta Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Vēstures katedras vadītāja, profesore Irēna Saleniece, lekcijās aplūkota Latgales sieviešu un vīriešu apģērbu evolūcija 19.–20. gadsimtā, kuras virzību noteica kā lokālas, tā arī ārpasaules norises.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nodarbībās skaidrota apģērba attīstības loģika un hronoloģija, kas tradicionālā tērpa valkātājam mūsdienās palīdz nekļūdīties detaļu izvēlē un kombinēšanā.

Mācību laikā iepazīts rokdarbnieču veikums no muzeju un privātajiem krājumiem, nosakot to piederību laika periodam un tehnikas attīstības pakāpi. Tāpat analizēta tradicionālā apģērba elementu funkcionālā un estētiskā vērtība.

“Etnogrāfija ir vēstures palīgzinātne, kas pēta tautu, etnisko grupu izcelšanos, izvietojumu, kultūru un kultūrvēsturiskās saites starp tautām,” piebilst Saleniece.

Etnogrāfijas ceļojošās vasaras skolas nodarbības jau ir notikušas Daugavpils novada Naujenes Novadpētniecības muzejā, brāļu Skrindu dzimtas muzejā un turpināsies Preiļu novadā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.