×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
12. oktobris, 2014
Drukāt

“De facto”: balsot par Zaķi vēlētāji vesti arī no Vidzemes (15)

Foto-LETAFoto-LETA

Dzintars Zaķis.

Vēlētāji uz Latgales vēlēšanu iecirkņiem, lai nobalsotu tieši par 4.sarakstu un pievilktu plusu 3.numuram, vesti ar autobusiem no Ērgļiem, no Madonas un citām pašvaldībām, kā arī vietējie pie iecirkņiem pievesti ar mašīnām, 12.oktobrī ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Raidījums guvis liecības no cilvēkiem, kuri pārdevuši balsis. Par vienu balsi samaksāts no pieciem līdz pat 20 eiro.

Par to, ka vēlēšanu priekšpusdienā no Ērgļiem ies bezmaksas autobuss uz vēlēšanu iecirkni Dekšārēs, Latgalē, zinājuši pāris dienas iepriekš. Nostrādājusi iekšējā apziņošana. Kāds iereibis vīrs pie barakveida mājas Ērgļos apmierināti stāsta, ka arī bijis šajā autobusā, esot “normāli piedzērušies” un bijis jautri.

Pie tām pašām mājām satiktās kundzes raidījumam stāsta, ka noteiktajā laikā bija jādodas uz Ērgļu autoostu. Tur pienācis klāt kāds vīrietis un vaicājis, vai viņas arī uz “to ekskursiju”? Saņemot apliecinošu atbildi, viņš teicis, ka “tad jūs esat mūsu barā”. Piekodināts, lai paņem līdzi pases, jo pa ceļam būs jānovēl.

Nekāda ekskursija gan nav bijusi. Aizbraukuši līdz Dekšārēm, nobalsojuši un braukuši atpakaļ. Vaicāts, kā zinājis par ko balsot, iereibušais vīrs raidījumam saka, ka tas tika pateikts.

Cita autobusa pasažiere stāsta, ka vedēji bija sarūpējuši arī degvīnu braucējiem. Atpakaļceļā pie Vestienas autobusu sagaidīja divas mašīnas, viena gaiša, otra tumša. Autobusā iekāpa kāds vīrietis un izdalīja naudu. Visi autobusā esošie balsotāji dabūja pa 20 eiro.

Lai dabūtu naudu, bijis jāuzrāda vēlēšanu zīmju komplekts bez ceturtā saraksta. Pēc tam autobuss turpinājis ceļu. Daži no reisa pasažieriem raidījumam noliedza, ka viņiem kāds kaut ko maksājis vai ka likts par kādu balsot.

Balsotāji vesti ne tikai ar autobusiem no Vidzemes. Apzināti arī vietējie, no kuriem daudzi vēlēšanās parasti nepiedalās. Uz vēlēšanām nebija plānojusi doties arī viļāniete Jūlija. Pie viņas atskrēja trīs kaimiņi, kuriem kāds bija piezvanījis un solījis 10 eiro. Taču viņa esot Dzintaru Zaķi izsvītrojusi. Pēc notikušā viņa uzreiz zvanījusi policijai.

Raidījums noskaidrojis, ka, iespējams, balsu pirkšana bijusi saistīta ar SIA “Vlakon” apsaimniekotā Pērtnieku karjera darbiniekiem. Pērtnieku karjers un tā vadība šobrīd esot redzamākā saikne Viļāniem ar Zaķi. “De facto” neizdevās sazināties ar uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Andri Kozuli, kurš ir Zaķa paziņa un ar kuru kopā viņš ir atpūties.

Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati, 11. Saeimas vēlēšanās 733. iecirknī Dekšārēs nobalsoja 294 vēlētāji, savukārt šāgada vēlēšanās vēlētāju skaits šajā iecirknī palielinājies par aptuveni 170 vēlētājiem. Šajās vēlēšanās Dekšārēs nobalsoja 470 vēlētāji.

Saskaņā ar CVK datiem, kopumā Viļānu novadā vēlētāju skaits 12.Saeimas vēlēšanās audzis par 268 personām. Savukārt Ērgļu novadā vēlētāju skaits samazinājies par 135 cilvēkiem.

Jau ziņots, ka Zaķis apturējis darbību “Vienotībā” līdz brīdim, kamēr tiks pabeigta izmeklēšana par iespējamiem vēlēšanu procesa pārkāpumiem atsevišķos Latgales vēlēšanu iecirkņos. Par to Saeimas deputāts svētdien, 12.oktobrī, informējis partijas valdi.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. ja zaķis ir saņemis balsis no šadiem cilvēkiem, viņam automatiski ir ja-aiziet no politikas.
  ja vienotiba viņu neizmet, tad nakam reizi vienotiba nesaņems pat pusi no balsim ko saņema šoreiz.

 2. Es uzskatu, ka par tik negodīgu rīcību “Vienotību”vispār vajadzēja izmest ārā, jo Zaķis ta aizgāja, bet nopirktās balsis “Vienotībai”palika! Kur ir godīgums? Un tagad partija mācīs mūs kā pareizi dzīvot, rakstīs “Godīgus”rīkojumus un pieņēms “godīgus” lēmumus!

 3. Blēdis no dzimšanas…………….

 4. Zaķi,ja esi GODA vīrs,noliec mandātu un Vienotība tiks reabilitēta!

 5. DP papeetiis arii sho lietu un nekljuudiisies !!! Redzeesim, kas staav aiz visa shii … Vai tas ir zakjis, varbuut vispaar laacis un socialdemokraati?

 6. Ja pollitiskais tirgus ir saeimaa,tad kaapeec nevar buut balsu tirgus tautaa? Tauta sen zin ka politikaanu soliijumiem ticeet nevar,pavisam cita lieta sanemt kaut vai 20 euro par savu balsi ir taustaams labums nekaveejoties.

 7. Ja viss noticis tik prasti un brutāli, tad viens no diviem. Vai nu zaķim tā prātiņa par maz, tad jānoliek mandāts, vai to visu uztaisījuši konkurenti, lai pēc tam jau var apstrīdēt vēlēšanu rezultātus kopumā. Kādēļ partija ar Kamparu priekšgalā nereaģēja adekvāti un neziņoja par iespējamo provokāciju? Tik stulbi organizēta balsu pirkšana ir notikusi tikai Zigerista laikos. Kaut gan ne tikai. Arī pirms kara vācu partija organizēja balsotāju vilcienus uz provinci.

 8. Tās jau tās zaķu pēdas pie dažādām blēdībām, pat tad kad vēl sniega nav… Partijai ir jāatbrīvojas no augstprātības, melīguma un arī no blēdīgiem biedriem. Vai gribēs?

 9. Pārāk atklāti viss noticis ,izskatās pēc lamatām Vienotībai

 10. si stasta morale ir tada ka pa piecukiem jeb divdesmitniekiem un gradigo dziru Latviesi ir gatavi klut par kangariem

 11. Smieklīgākais būs, kad viņš pateiks, ka nav vainīgs, ja cilvēki organizējušies par viņu balsot. Šitiem neliešiem vispār kauna nav! Vienotību izslēgt no šīm vēlēšanām un tās partijas, kas taisīsies ar šitiem afēristiem koalīcijā, arī ārā! jau tā šī zemīte politisko marodieru rokās! Tam jāliek punkts! Te ir konkrēta situācija, kad vara var apliecināt savu godīgumu!

 12. Vienotība kā partija ir jāaizliedz un šīs vēlēšanas ir jāatkārto bez iespējas piedalīties JEKKURAM vienotības deputātam. Vienotība jāmet mēslainē un jātiesā.

 13. Ne jau zaķis viens tāds. Tāda ir šīs partijas morāle.

  • ta ta jaunums… nav jau Zaķim pirmā reize… Iepriekšējās vēlēšanās tas pats notika Jēkabpilī, tikai nav vairs draudziņa Zaķim , kas to organizēja

Draugiem Facebook Twitter Google+