×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. maijs, 2018
Drukāt

“De facto”: Dūklava biznesa partneris ražo kuģus Krievijas armijai (9)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) partneris ražotnē “Piebalgas alus” Krievijas uzņēmējs Igors Šeheļevs būvē kuģus Krievijas armijai, ziņo LTV raidījums “De facto”.

Jau vairākus gadus Šeheļevam pieder gandrīz puse daļu “Piebalgas alū”. Krievijas medijos viņš minēts kā kompānijas “Finsudprom” prezidents. “Finsudprom” struktūrā ietilpst “Jaroslavļas kuģubūves rūpnīca”.

Rūpnīcas specializācija ir plaša. Tur būvē zvejas laivas, tankkuģus, jahtas un izpilda arī Krievijas valsts pasūtījumus. Rūpnīcā tapusi amfībija Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) vajadzībām. Projekta “Vanags” ietvaros FDD izgatavoti vismaz četri ātrgaitas kuteri. Rūpnīca saražojusi vairākus patruļkuģus un jūras velkoņus Krievijas jūras spēkiem. Šeheļeva uzņēmumā tapuši arī trīs desanta kuģi. Tie dislocēti Kaļiņingradā, Baltijas jūras flotes sastāvā. Latvijas Aizsardzības ministrija vismaz divreiz 2016.gadā fiksējusi šo kuģu vilkšanu gar Latvijas krastiem.

“Šie nav aizsardzības līdzekļi. Šie ir kuģi, kurus izmanto, lai izsēdinātu personālu un bruņu tehniku noteiktā teritorijā, un viņi tālāk veic savus uzdevumus,” teicis ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors.

2007.gadā Šeheļevs nolēma iesaistīties alus brūvēšanā Latvijā. Viņš kopā ar Latvijas Universitātes profesoru Andri Deniņu investēja Dūklava alus darītavā. Nu jau vairākus gadus Šeheļevs ir vienīgais Dūklava partneris alus brūzī.

“Ļoti iespējams, ka viņam visā pasaulē ir kaut kādi uzņēmumi, bet kāda man gar to darīšana,” par partnera biznesiem teicis Dūklavs. Vaicāts, kā pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā vērtē sava kompanjona iesaisti Krievijas armijas apgādē, Dūklavs izvairīgi atbildējis, ka pavaicās Šeheļevam par pasūtījumiem, kad viņu satiks. “Pašreizējā brīdī viņš jau vairākus mēnešus ir slimnīcā. Ir cietis avārijā. Viņš man atsūtījis īsziņu, kad viņš atveseļosies, kas varētu būt pēc kāda mēneša vai vairāk, viņš atbrauks uz Latviju. Un tad es viņam šos jautājumus uzdošu,” sola Dūklavs.

Dūklavs atzīmējis, ka Latvijas drošības iestādes par kontaktiem ar Šeheļevu viņam nekad nav vaicājušas.

Bez “Piebalgas alus” Šeheļevam Latvijā pieder zvejas uzņēmums “Baltic Marine Fishing Company”, kas saimnieko zvejas un jahtu ostā Ventspilī. Uzņēmums arī attīsta dzīvojamo māju projektu Jūrmalā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Grozi kā gribi, drošibnieki laikam tomēr nav mūsu stiprā puse. Iznāk, ka katram pašam jāpārbauda, ko dara investori, kaut gan pēc likuma tas jādara citiem.

 2. PIEPRASU ŠĪ VECĀ KOMUNISTA DEMISIJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Ko cepies – būs vēlēšanas – būs Saskaņa + ZZS = tam ir tas KGB ”biznesa” pamats un tad tie dīvainie , klusie kontakti ar Kremli…

 4. Un ko lai saka par gāzes biznesu Latvijā? Tur visi kā nevainīgas zeltenes? Investors ir investors – tos pārbauda ne jau Dūklavs, bet citas iestādes. Tagad viņu par vainīgo taisa.

  • Dīvains paņēmiens vienu nejēdzību attaisnošanai piesaukt citas nejēdzības. Pretlikumīga jau Dūklava čomošanās ar austrumu ieročvīriem droši vien nav, bet ētikas ziņā apšaubāma gan, jo īpaši zinot Krievijas pēdējo gadu izlēcienus. Protams, tie, kam tāpat kā Dūklavam jebkura nauda laba, vienalga turpinās balsot par viņu un ZZS, bet pārējie varbūt aizdomāsies..

 5. Dūklav, nepadodies, zem tevis rok, bet katrs šāds sižets tevi tikai spēcina. Nepatīc tu daudziem saviem politiskajiem konkurentiem, jo viņiem vienkārši nav jēdzīgu kandidatu, ko no savām partijām piedāvat zemkopības ministra amatam.

 6. Interesanti, kādas pretenzijas Dūklavam? Nu pieder krievam puse akciju, un Krievijā viņš var ražot kaut atombumbu. Atņemt tak neko neesam tiesīgi. Par ko cepiens?

 7. Drošības iestādēm nekādu aizdomu nebija, bet redz, te atkal ka tik kaut ko sliktu uztaisīt. Un tas vēl ir sabiedriskais TV. Vienpusejs sižets, žēl, ka LTV Defacto ņem pretī visu, ko tiem piemet.

 8. Viss kārtībā – Krievija ir īstais saimnieks Latvijā !
  Ar ko visus mūs apsveicu !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+