Pasaulē
Eiropa

Debatēm par ES nākotni trešdien sekojiet līdzi portālā LA.lv0


Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers
Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers
Foto – LETA/EPA

Trešdien, 12. septembrī, Eiropas Parlamentā, Strasbūrā, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzstāsies ar ikgadējo runu par stāvokli Eiropas Savienībā, pēc kuras notiks debates par ES nākotnei svarīgiem jautājumiem, vēsta Eiropas Komisija.

Katru gadu runā par stāvokli Eiropas Savienībā izvērtē iepriekšējā gada veikumu un iepazīstina ar nākamā gada prioritātēm. Priekšsēdētājs arī izklāsta, kā Komisija risinās aktuālākās problēmas, ar kurām saskaras ES.

Pēc runas seko plenārsēdes diskusija. Tā tiek uzsākts dialogs ar Eiropas Parlamentu un Padomi, kas norisinās, lai sagatavotu Komisijas darba programmu nākamajam gadam.

Pagājušā gada runā priekšsēdētājs Junkers izklāstīja savu redzējumu par to, kā Eiropas Savienība varētu attīstīties līdz 2025. gadam. Šo runu papildināja konkrētas iniciatīvas tirdzniecības, ieguldījumu izvērtēšanas, kiberdrošības, rūpniecības un datu jomā.

Šī gada runa ir pirms 2019. gada Eiropas vēlēšanām, un tās konteksts ir pašreizējās debates par Eiropas Savienības nākotni ar 27 valstīm. Runai sekos konkrēti priekšlikumi tālākajam darbam.

Tiešraidi no Strasbūras vērojiet portālā LA.lv 10.00 -13.00.

LA.lv