×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2012
Drukāt

Debates var ietekmēt svārstīgo ASV vēlētāju izvēli

Šonedēļ Denverā notiks ASV prezidenta kandidātu pirmās publiskās televīzijas debates, kam analītiķu ieskatā nebūs izšķirošas nozīmes vēlēšanu kampaņā, taču tās var ietekmēt svārstīgo vēlētāju izvēli.

 

Jaunākā sabiedriskās domas aptauja liecina par labu pašreizējā prezidenta demokrāta Baraka Obamas pārvēlēšanai – par viņu balsotu 48 procenti vēlētāju, bet par republikāņu kandidātu, bijušo Masačūsetsas gubernatoru Mitu Romniju – 43 procenti. Amerikāņu universitātes profesors Alans Lihtmans apgalvo, ka Baraks Obama tiks pārvēlēts. Meisona universitātes asociētā profesore Tonija Trevisa kā divas atslēgas grupas nosauc afroamerikāņus un Latīņ-amerikas izcelsmes jeb spāniski runājošos vēlētājus. Parasti šie vēlētāji balso par demokrātiem, taču bieži vien jaunie ASV pilsoņi balso par personu, nevis par viņa programmu. “Ārpolitika ir Romnija vājais punkts,” uzskata profesore Trevisa. Meksikāņu izcelsmes amerikāniete Rebeka Džeremillo teic, ka ir demokrātu aktīviste. Viņa uzskata, ka republikāņi vairāk atbalsta bagātos cilvēkus un, pieaugot labklājībai, ir arī demokrāti, kas kļūst par republikāņiem. “Nodokļiem jābūt taisnīgiem. Ja tu dzīvo vienā mājas spārnā un tajā sāk tecēt jumts, par to ir jārūpējas arī pārējiem,” viņa saka.

Pirmās debates starp prezidenta kandidātiem notiks Denveras universitātē. Kandidāti spriedīs par to, kāpēc ir tik augsts bezdarba līmenis, liels budžeta iztrūkums un kā veicināt ieguldījumus. Pārējās debašu sadaļas būs veltītas veselības aprūpes sistēmai, valdības lomai un tam, kā labāk pārvaldīt valsti. Tikmēr ASV galvaspilsētā Vašingtonā nekas neliecina, ka tuvojas vēlēšanas, – uz ielām nav vides reklāmas, vietumis vien automašīnas rotā uzlīme ar vēlamā prezidenta vārdu. Tomēr liela daļa reklāmu tiek pārraidītas televīzijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+