Sports
Citi sporta veidi

Debitante Bukša nepārvar priekšsacīkstes un izcīna 29. vietu pasaulē 0

foto – IK Auseklis

Latvijas sprintere Sindija Bukša otrdien Londonā nepārvarēja pasaules čempionāta priekšsacīkstes 200 metros, meistarsacīkstes noslēdzot 29.pozīcijā.

Pasaules čempionāta pieaugušajiem debitante Bukša finiša taisnē kāpināja tempu un finišēja pēc 23,54 sekundēm, skrējienā ieņemdama trešo vietu. Finālā iekļuva pa trim ātrākajām no septiņiem priekšskrējieniem, kā arī nākamo trīs labāko rezultātu īpašnieces.

Lai tiktu trijniekā savā skrējienā Bukšai bija jāskrien ātrāk par 23,23 sekundēm, kas ir mazāk nekā viņas personīgais rekords. Savukārt, lai pusfinālā tiktu ar rezultātu, viņai vajadzēja skriet ātrāk par 23,38 sekundēm.

Saistītie raksti

Latvietes skrējienā ātrākā bija Kotdivuāras sprintere Marī Žozē Talū, kura 200 metrus veica 22,20 sekundēs, kas bija trešais labākais rezultāts starp visām priekšsacīkšu dalībniecēm. Ar 22,63 sekundēm labāko rezultātu uzrādīja Dafne Shipersa no Nīderlandes, bet otrā ar 22,69 sekundēm bija Bahamu salu pārstāve Šone Millere.
Priekšsacīkstēs piedalījās 46 sportistes.

Bukša jūlija vidū izcīnīja sesto vietu Eiropas U-23 čempionātā. Pusfinālā viņa laboja personīgo rekordu, 200 metrus veicot 23,12 sekundēs. Viņa tikai par divām sekundes simtdaļām atpalika no pasaules čempionāta normatīva, taču saņēma uzaicinājumu uz meistarsacīkstēm.

No Latvijas sportistiem labāko rezultātu sasniegusi Gunta Latiševa-Čudare, kura 400 metru sprintā izcīnīja 12.vietu.

LA.lv