Latvijā
Politika

Delfi TV ar Jāni Domburu: Ušakovs lēnām tuvojas patiesībai par okupāciju, vērtē Levits 16

Foto – Karīna Miezāja

Portāls “Delfi” projektā “Delfi TV ar Jāni Domburu” piedāvāja diskusiju par tiesiskumu, saimnieciskumu un valsts pārvaldību, kurā piedalījās valsts kontroliere Elita Krūmiņa un Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits.

Levits diskusijā sniedza savu vērtējumu Rīgas mēra Nila Ušakova (S) diezgan izvairīgajai atbildei “Delfi TV” studijā par to, vai Latvija tika okupēta.

“Okupācijas jautājums Latvijā ir ļoti būtisks. Nevar būt aneksija bez okupācijas. Es nevaru kaut ko juridiski pievienot, vispirms ir jāiekaro. Latvijā ir pamatoti lietots apzīmējums okupācija, un tas ir jālieto un to lieto arī starptautiskajās tiesībās,” sacīja Levits.

Viņš norādīja, ka okupācijas atzīšana ir politisks jautājums, to nevar nomurmināt, un mēģināt izlocīties. To, ka “Latvija bija okupēta” Ušakovs skaidri nepateica. “Ar frāzi jau arī nepietiek, tev jābūt pārliecībai. Jāvērtē tavas rīcības kontekstā, kā tu attiecies pret 9. maiju,” norādīja Levits. Ušakovs lēnām tuvojas patiesībai par okupāciju, secināja Levits.

Saistītie raksti
LA.lv