×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. janvāris, 2013
Drukāt

“Delnai” trūkst finansējuma pašvaldību vēlēšanu kampaņas uzraudzībai

Foto-LETAFoto-LETA

Lai arī patlaban šķiet, ka “Sabiedrība par atklātību Delna” varēs funkcionēt gandrīz tādā pašā kapacitātē kā pagājušajā gadā, pašvaldību vēlēšanu kampaņas uzraudzībai un iniciatīvām saistībā ar godīgu vēlēšanu norisi pagaidām finansējums nav piesaistīts, aģentūrai LETA pastāstīja “Delnas” direktors Kristaps Petermanis (attēlā).

“Izskatās, ka šogad mēs varēsim funkcionēt gandrīz tādā pašā kapacitātē kā pagājušajā gadā, bet, protams, ir jāņem vērā tas, ka ir pašvaldību vēlēšanu gads,” teica Petermanis.

Petermanis atklāja, ka bija iesniegts pieteikums Eiropas Komisijā finansējuma iegūšanai, taču tas ir noraidīts. Finansējums organizācijai būtu nepieciešams priekšvēlēšanu kampaņu uzraudzībai lielākajās pašvaldībās vai no tiesiskuma viedokļa nozīmīgākajās vietās Latvijā, kas pilnīgi noteikti būtu Rīga, Jūrmala un Ventspils, stāstīja “Delnas” direktors.

“Delnas” vadītājs pauda cerību, ka finansējumu tomēr izdosies iegūt.

Petermanis sacīja, ka Sorosa fonds Latvijā sašaurina darbību, taču tā nav vienīgā nevalstiskā organizācija, kuru ietekmē šis Sorosa fonda globālais lēmums. Viņš izteica cerību, ka arī šajā gadā Sorosa fonds vismaz kaut kādā apjomā turpinās atbalstīt “Delnu”.

“Delnai” šogad ir tā saucamais institucionālais grants no Atvērtās sabiedrības institūta, kas nozīmē, ka atbalsts vēl joprojām ir pietiekami būtisks. Atvērtās sabiedrības institūts un Sorosa fonds atbalstot tās iniciatīvas, ar kurām “Delna” ir vislabāk pazīstama un kuras ir ar vislielāko ietekmi – tiesvedības un ar politiku saistītās lietas, piemēram, projektu “Deputatiuzdelnas.lv”.

Kā ziņots, atsaucoties “Delnas” ziedojumu piesaistes kampaņas aicinājumam pagājušā gada beigās, “Latvijas kuģniecība”, kas ir daļa no “Ventspils nafta” grupas, ir ziedojusi sabiedriskā labuma organizācijai “Sabiedrība par atklātību Delna” 20 000 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+