×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2012
Drukāt

Demogrāfijai atvēlēs 14 miljonus latu

Foto - LETAFoto - LETA

Koalīcija pārstāvji šodien parakstīja vienošanos par papildu naudas piešķiršanu demogrāfiskās situācijas uzlabošanai, kas paredz, ka kopējās izmaksas papildus Ministru kabineta apstiprinātajam 2013.gada valsts budžeta projektam būs 14 miljoni latu.

Vienošanās cita starpā paredz, ka 2013.gada 1.janvārī no pašreizējiem 50 latiem līdz 100 latiem tiek paaugstināts minimālais bērnu kopšanas pabalsta apmērs sociāli neapdrošinātām personām laika posmā no bērna dzimšanas līdz gada vecumam.

Savukārt sociāli apdrošinātām personām vecāku pabalsta minimālais apmērs tiek paaugstināts arī līdz 100 latiem periodā no bērna dzimšanas līdz viena gada vecumam.

Vienošanās paredz arī vairākus citus nosacījumus.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK sākotnēji aicināja nākamā gada budžetā papildus iekļaut 31,6 miljonus latu, bet vēlāk cipari tika mainīti, ņemot vērā budžeta projektā jau iekļautos izdevumus, kā arī precizētos aprēķinus. Partija uzsvēra, ka nav atkāpusies ne no viena priekšlikuma demogrāfijas jomā, taču precizējusi summas, vienlaikus prasot mainīt atsevišķas valdības ieceres, kurām budžetā jau ir paredzēti līdzekļi, un aizstāt ar savējām.

Veicot minētās aprēķinu izmaiņas, prasību izpildei nepieciešamā summa saruka līdz 16 miljoniem latu. Dombrovskis iepriekš minēja apmēram 20 miljonus latu lielu summu.

VL-TB/LNNK iepriekš uzsvēra, ka turpina uzstāt uz lielāku atbalstu demogrāfijas jautājumu risināšanai nākamā gada valsts budžetā un, nesaņemot šo atbalstu, apvienība nevarēšot balsot par 2013.gada budžeta apstiprināšanu galīgajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+