×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. aprīlis, 2012
Drukāt

Deniņš: No Latvijas ir aizbraukuši 450 000 cilvēku

denins_andris

No Latvijas ir aizbraukuši vismaz 450 000 Latvijas iedzīvotāju, nevis 200 000 vai 250 000, kā ziņo Centrālā statistikas pārvalde, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja 27.martā dibinātās biedrības “Stratēģiskās pētniecības un vadības centrs” priekšsēdētājs, Latvijas Universitātes profesors un auditorfirmas “BDO Invest Rīga” vadītājs Andris Deniņš.

“Man ir pašam savi aprēķini un pētījumi, ārzemju ekspertu slēdzieni un pieņēmumi, kas par to liecina. Jāsaliek tikai kopā iepriekšējās tautas skaitīšanas dati ar šīs tautas skaitīšanas datiem, dzimtsarakstu birojā jānoskaidro, cik šajā laikā ir piedzimuši un cik ir nomiruši. Es īsti arī neticu tautas skaitīšanas datiem, jo šie rezultāti tika gaidīti tik ilgi, tie tika pasniegti ar dažādām interpretācijām, tāpēc es tiem vienkārši neuzticos,” uzsvēra Deniņš.

Viņš piebilda, ka par darbaspēka trūkumu ir jābūt precīzākiem aprēķiniem un skaitļiem, jābūt precīziem datiem par aizbraukušo iedzīvotāju skaitu.

“Esmu runājis ar demogrāfu un akadēmiķi Pēteri Zvidriņu, un ekspertu viedokļi ir krietni atšķirīgi no oficiāli pieejamās statistikas,” piebilda Deniņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+