×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
3. septembris, 2016
Drukāt

Vai bērnus latviešiem Britānijā tiešām ņem nost, pēta “Latvijas Avīze” (3)

1. Bēdīgi slavenajā Spaldingā

1no5
Foto - Ilze KalveFoto - Ilze Kalve

Spaldinga ir neliela pilsētiņa Lielbritānijā, Linkolnšīras grāfistē, netālu no Bostonas. Imigrantu tur ir ap 20% – pēdējo desmit gadu laikā iedzīvotāju skaits uz latviešu, lietuviešu un poļu rēķina ir palielinājies no 22 000 līdz 30 000.

Latvijā Spaldinga ir kļuvusi bēdīgi slavena ar vietējo latviešu šausmu stāstiem par to, ka sociālajiem dienestiem maksājot par bērnu atņemšanu ģimenēm, arī ar verbālajiem uzbrukumiem imigrantiem. Par sociālo dienestu izdarībām vietējiem britiem ir lieli brīnumi, taču integrācijas problēmas nenoliedz neviens. Iebraucēju angļu valodas zināšanas lielākoties ir stipri vien trūcīgas vai vispār nav, tādēļ Spaldingas Svētās Marijas un Svētā Nikolasa baznīca ir uzsākusi jaunu projektu “Community Connectors”, latviski “diasporu starpnieki”. Šiem cilvēkiem jāspēj vienlīdz labi komunicēt gan savā dzimtajā, gan angļu valodā, jo nepieciešams identificēt diasporas problēmas un iepazīstināt tautiešus ar britu likumiem.

  1. Bēdīgi slavenajā Spaldingā
  2. Pokemoni baznīcas kapos
  3. Imigrantu grēks nr. 1 – dzeršana uz ielas
  4. Vai bērnus latviešiem tiešām ņem nost?
  5. Vismazāk integrētais reģions Lielbritānijā

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nez kā tajā Lielbritānijā, bet Latvijā – viens anonīms zvans , ka ģimenē vardarbība, un bērns noņemts. Labāk, lai latvieši – patvēruma un pabalstu meklētāji – atgriežas mājās un kopā ar mums cīnās par labāku Latviju. Lielbritānija ir viņu zeme un latvietis tur ir svešinieks, nabags, ko labi ja piecieš un nez vai cietīs, ja sāks viņus, saimniekus, regulēt.

  2. Angļi paši dzer poļu aliņu uz ielām un ēd poļu desas,jo esot garšīgas.

  3. Savādi gan, jo rīdzinieki sūdzās ka piedzērušies briti urinē Rīgas ielās un skvēros, pat Brīvības piemineklis netiek saudzēts.

Draugiem Facebook Twitter Google+