×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Dienvidkoreja ar nodokļiem plāno aplikt plastiskās ķirurģijas operācijas

SKOREA-HEALTH-COSMETIC-SURGERY

TO GO WITH Health-SKorea-cosmetic-surgery,FEATURE by Jung Ha-Won This picture taken on May 22, 2013 shows a South Korean woman walking past a street billboard advertising double-jaw surgery at a subway station in Seoul. South Korea's obsession with plastic surgery is moving on from standard eye and nose jobs to embrace a radical surgical procedure that requires months of often painful recovery. AFP PHOTO / JUNG YEON-JE

SEULA, Aug 08, BNS/AFP – Dienvidkorejas valdība plāno izmantot valsts iedzīvotāju apsēstību ar nelielām plastiskās ķirurģijas operācijām valsts sociālā budžeta papildināšanai, nosakot jaunus nodokļus tādām iecienītām procedūrām kā lūpu korekcija, kā arī ar nodokļiem tiks aplikti reliģisko līderu ienākumi.

Dienvidkorejas Finanšu ministrija ceturtdien paziņoja, ka rosina no nākamā gada noteikt 10% pievienotās vērtības nodokli (PVN) tādām procedūrām kā lūpu palielināšana, dubultzoda korekcija un ķermeņa apmatojuma likvidēšana.

Līdz šim Dienvidkorejā PVN bija noteikts vien piecām plastiskās ķirurģijas operācijām – deguna korekcijai, tauku atsūkšanai, sejas ādas nostiepšanai, krūšu korekcijai un acu plakstiņu korekcijai.

“Mūsu nodokļi medicīniskajai aprūpei kosmētiskiem mērķiem tiek pārskatīti atbilstoši pasaules standartiem,” norādīja Dienvidkorejas Finanšu ministrija, piebilstot, ka attīstītajās valstīs ar nodokļiem tiek apliktas visas medicīniskās manipulācijas, kas veiktas estētisku iemeslu dēļ.

Tomēr tikai retajā valstī ir tik lieli izdevumi kosmētiskajām operācijām, rēķinot uz vienu iedzīvotāju, kā Dienvidkorejā, kur, kā liecina aprēķini, piektā daļa sieviešu ir veikušas vismaz vienu plastiskās ķirurģijas procedūru.

Tāpat Finanšu ministrijas projekts paredz ar nodokļiem aplikt reliģiskos līderus, tostarp mūkus un priesterus, kam no 2015.gada būs jāmaksā 4% nodoklis no reliģiskajiem honorāriem. Līdz šim šāds atalgojums nebija apliekams ar nodokļiem.

Valdības aplēses liecina, ka jaunie nodokļi piecu gadu laikā valsts budžetu papildinās par 2,49 triljoniem vonu (1,2 miljardiem latu), ko plānots izmantot sociālajām vajadzībām.

Finanšu ministrijas ierosinājums jāapstiprina parlamentā.

Dienvidkorejai arvien vairāk jātērē sociālajam atbalstam, jo sabiedrības novecošanās valstī ir viena no straujākajām pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+