×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Dimiters: Pareizticīgie tiek pasludināti ārpus Latvijas kursa (43)

Foto: LETAFoto: LETA

Skandalozais bards Kaspars Dimiters 11. janvāra raidījumā “Nekā personīga” izskanējušajā Drošības policijas (DP) priekšnieka Normunda Mežvieta izteikumā par to, ka Pareizticīgā baznīca apmāca jauniešus un piesaista savām aktivitātēm arī latviešus, saskatījis apdraudējumu Latvijas Pareizticīgās baznīcas piederīgajiem, raksta portāls baltnews.lv.

Dimiters sacījis, ka šāda latviešu sabiedrības “smadzeņu skalošana” rada “vietējā maidana” atmosfēru, un ka šādu varas iestāžu nostādni izraisa “spēki aiz okeāna”. Proti, bards uzskata, ka mūsdienu “no brīvības brīvajā Latvijā” noteikti cilvēki no konkrētiem aizeokeāna iedzīvotājiem saņēmuši uzdevumu – “kurināt ne tikai nacionālās, bet nu vēl arī reliģiskās pretrunas”.

Un aicina: “Nākošo citātu, pareizticīgie, savās atmiņu kartēs ierakstiet boldā – tuvojas režīma inspirētas vajāšanas… Ar šo uzstāšanos pareizticīgie tiek pasludināti ārpus Latvijas (lasi – ASV) kursa… Ne gluži ārpus likuma, bet virziens ir skaidrs.”

Dimiters pārliecināts, ka DP priekšnieka izteikumi ir pretrunā demokrātijas principiem, jautājot: “Kādēļ pareizi ir tikai sekot rietumu kursam, atbalstīt degradētas kristietības vērtības un dievu zaimojošus “brīvos” māksliniekus? Ja reiz simti latviešu inteliģentu var parakstīties par pasauli, kura piebūvēta pilna ar ASV karabāzēm, tad es tikpat brīvprātīgi nostājos tradicionālās morāles pusē. Un man žēl, ka vairs nav iespējams nosaukt Latvijas valdību par kristīgu. Bet Krievijas valdība pie šīm vērtībām cenšas atgriezties. Un es šo Krievijas kursu atbalstīšu līdz tam brīdim, kamēr tas nepārkāps pareizticīgās morāles robežas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Tā ir Dieva laime,ka vismaz Krievijas valstī”viss ir kārtībā”Pareizticīgās morāles robežas netiek pārkāptas.Es šo kursu atbalstīšu.Vot,tā!Un ko tie pastalnieki var man pateikt?esmu ruinājis.Amen.

 2. kaspars piepelnās pie krieviem, nicinot Latviju. Tas jau nav nekas jauns 🙂

 3. Dimiter, ņemat vērā kad šeit ir Latvija un neviss Krievija vai Padomju Savienība. DP priekšnieks Normunds Mežviets pareizi saprata lai aizstāvētu Latvijas un latviešu intereses dziedot pareizticīgo aleluja himnas no Putina ‘maigās varas’ dziesmu (lasat – propagandu) grāmatas tās viss pienācīgāk skan Krievijā, savā māteszemē.

  Arī profesors Semuels Hantingtons (Samuel Huntington) savā izcilā grāmatā, ”Civilizāciju sadursmes un pasaules sastāva kārtības pārveidošana” (The Clash of Civilizations and the Remaking of World Order) identificē astonjas šīlaika pastāvošas civilizācijas. Starp tām, latviešu kultūra sastāv Rietrumu civilizācijā, kāmēr Krievija ir atrodama atšķirīgā slāvu ortodoksa civilizācijā. Viņš prognozēja ka slāvu ortodoksi, caur savu raksturu un tempermentu, drīz vien būs sprukās.

  Lielmānīgā Krievija ir lepni iedomīga kaut stipri atpalikuse zeme kas savā garā vēsturē saviem iedzīvotājiem vel nav garīgi un fiziski spējuse sniegt brīvību un pašnoteikšanu, nemaz nerunājot par demokrāciju. Jau savā īsā identitātes pastāvēšanas laikā viņa atrodas otro reizi uz valsts iznīkšanas un sabrukšanas robežas pateicoties korupcijai, maldināšanai un nekaunīgai melošanai.

  Plutokrāts Putins nav tas svētais Krievijas glābējs kas izpestīs krievus no pasaules ļaunumiem un atbrīvos Latviju no slikta kaimiņa. Savā valdības karjerā viņš Krieviju un krievu tautu ir pamatīgi izlaupijis un Latviju iedragājis, kur varas politiķi pakalpīgi klibo. Lai baudītu civilizētu cilvēcību, krievu pareizticīgiem priekš tā ir jāgaida jauns pestītājs.

 4. Ideja par tautu sajaukšanos un ticību līdzās pastāvēšanu ir ar blīkšķi izgāzusies, tas jau ir redzams Francijā un jūtams daudzās valstīs, žēl ka tie politiķ,i kas to sāka piecdesmit gadus atpakaļ nav tagad saucami pie atbildības. Tomēr par kļūdām maksā tie , kas ne pie kā nav vainīgi!Cik nesakārtoti un nepārdomāti mēs dzīvojam, naudas kāre mums atņem saprātu!

 5. Kaspar, jūs esat malacis. Nevajag politikā jaukt iekšā reliģiju. Ticība ir svēta lieta ikvienam kristītam (arī nekristītam) cilvēkam. Arī šķirot cilvēkus pareizticīgajos, katoļos, luterticīgajos ir visai apšaubāmi. Mūsu vecvecvecāki sazin kādā pakāpē izvēlējās savu ticības ceļu. Nav vērts viņu izvēli apšaubīt. Tā būtu nodevība.

 6. Kārtējā Dimitera “pērle”… Reliģiskais staigātājs atkal pacēlis balsi, jo saimnieks Kremlī ir devis uzdevumu pariet, pat ne pariet ,pavaukšķēt… Diemžēl Krievijas vara Pareizticību austrumu kaimiņš ir izmantojis nesaudzīgi ,visos laikos, kaut vai rusifikācijas apogejā pagājušā gadsimta sākumā vai piesolot latviešiem zemi apmaiņā pret pāriešanu pareizticībā… Tāda ir ticības cena? Jautājums, vai Pareizticība Latvijā māca Latvijas Valsts mīlestību, lojalitāti pret zemi, kur viņi dzīvo? Atbilde ir viena – dominē tikai un vienīgi krievu intereses un Latvijas Valsts tiek uzskatīta, kā pārejoša parādība… Tad, ko tu mums te smērē par kaut kādām ASV bāzēm? Nebūtu te NATO un ASV karaspēks, sen jau te būtu tavi “ticības brāļi” ar automātiem rokā, kuri vienreiz jau te ienāca neaicināti… P.S. Pareizticību cienu, bet ne šādā “proletāristiskā” garnējumā…

 7. Dimiter, par kādu pareizticību tu cīnies un aizstāvi? Par Putina, vai Konstantinopoles pareizticīgo baznīcu, kas trīsdesmitajos gados Latvijā pastāvēja, un ar krievu okupāciju tā tika iznīcināta un vardarbīgi pievienota Krievijas pareizticīgajai baznīcai. Latvijā nav neviena dokumenta, ka Konstatntinopoles patriarhs būtu izslēdzis vai aizliedzis Latvijas pareizticīgo baznīcu. Tā varētu kaut rīta atjaunot savu statusu, vēl jo vairak, ka ir latviešu pareizticīgo draudzes. Tā ka Dimiter savu žulti vari paturēt pie sevis un tanī vārīties.

 8. Kā ar sūdainājām maskaļu kaŗa bāzēm, ko šie laupitāji ierīko katrā vietā, kur viens maskalis parādās?
  Pēdējais laiks šiem lopiem saprast, ka pasaulē ir vairāk kas kā maskaļu muldēšana un melošana.
  Diena nav tālu, visi maskaļi ar visiem ortodokšiem sabirs vēstures mēslainē.

 9. Ar krišanu no mātes olimpa tās smadzenes ir atdauzītas un tur jau pat Strenči nevar līdzēt – tādam pat saules aptumsumā ASV ir vainīgas…
  Ja vienkāršoti – vel viens Krievijas ietekmes aģents, bet aiz Imanta kalniņa…
  Tikai jautājums – vai saņem koka rubļos vai tajos zaļajos papīrīšos, kas nīstajā US?

 10. + 100. 😉

  Bet, diemžēl – šīs pašreizējās “vērtību un tiesiskuma valsts” nožēlojami bezcerīgi aprobežotajiem un totāli nozombētajiem “titulnācijas” locekļiem šādas un taml. elementāras PATIESĪBAS vienkārši “nepiešķiļ” (absolūtajam vairākumam) vai arī – tiek konsekventi ignorētas.

  Ir sacīts: “Nevajag daudz vārdu, lai pateiktu patiesību, BET – pat bezgalīgi daudz vārdu būs par maz, lai pateiktu patiesību tiem, kas to nav spējīgs vai pat apzināti nevēlas sadzirdēt.”

  Veiksmi Tev, K.D.! 😉

 11. Šis ir arī viens no,,troļļiem” kuriem visur rādās ASV un vēlme divus Ziemassvētkus svinēt! Neies cauri vecīt!!!

 12. Kasparam taisniiba 100% – speeki aiz okeana!

 13. ..reliģijas taču ir forši….viņas visas ir miermīlīgas…neviena reliģija taču neuzspiež savas vērtības…Sauda Arābijā un Pakistānā kristieši ceļ savas baznīcas un jūdaisti sinagogas….par citām muhamedāņu valstīm vispār trūkst vārdu – dažādu cilvēku sadzīvošanas paraugi – Somālija ,Jemena, AAE…..tikai riebīgajā neiecietīgajā Eiropā apspiež nelaimīgos ticīgos un ņirgājas par vērtībām- iespēju panēsāt sievietēm parandžu un tikt nopērtam vai nomētātai ar akmeņiem:(((

 14. Kaspar! Vai Krimas aneksija un “zaļie cilvēciņi” Ukrainā ir šīs Krievijas “atgriesanās” izpausmes?

 15. kada starpiba,katolis,luteranis,pareisticigais vai musulmanis.dievs galu gala ir viens,tikai katrs tic vinjam savadak.ja ticiba ir no sirds un patiesa,tad man vienalga kada varda to sauc.

 16. Pilnīgi piekrītu K. Dimiteram attiecībā uz Latvijas Valdību. Man nav iebildumu arī pret Austrumu Kristīgās Baznīcas tradiciju un nenoliedzu pareizticīgo lomu Latvijas kultūrā un vēsturē ( atcerēsimies Jāni Zālīti – vienu no latviešu strēlnieku pulku izveidošanas ierosinātājiem!).
  Bet es kategoriski nepiekrītu apgalvojumam, ka pareizticīgie ir ārpus Latvijas kursa. Cik es sapratu no rakstītas informācijas, runa bija par to, ka Krievijas valsts jau vismaz kopš Ivana Bargā laikiem Pareizticīgo baznīcu izmanto savu politisko ( gan iekš, gan ārpolitisko) mērķu, t.sk. tādu, kam ar kristīgo ticību nav nekāda sakara, īstenošanai. atcerēsimies slavofilu lozungu ” narodnostj, samoģeržavija, pravoslavije.s Ko tā īstenošana nozīmēja praksē, var lasīt tā laika literātu atmiņas un literārajos darbos ( kaut vai P. Rozīša ” Valmieras puikās”).
  Latvijas valsts nedrīkst atraidīt nevienu tās pilsoni – ne katoli, ne luterāni, nedz pareizticīgo , nedz latvieti, nedz krievu, poli vai ukraini. Jautājums ir par pašiem pareizticīgajiem : vai viņi vēlas būt par Krievijas ( ne Latvijas) politikas instrumentu vai nevēlas.

 17. Slēptais čekas aģents ir atmodināts !!!

 18. Tikai sveta Krievija Atbildēt

  Ar savu gloriozo pagatni ar savu Stalinu ar savu Beriju, ar savam deportacijam, gulagiem, naves nometnem, ar savu Putinu un savu Dimiteru ar savu pareizo ticibu mus izglabs no sataniskas Eiropas izvirtibas znaugiem!!!

 19. PareiztTICĪGIEM ( ar uzsvaru uz tīcību) visu cieņu. Taču šis .. jau runā par putina/kirila politisko sektu “Russland uber alles”.

  • Varētu padomāt, ka tu un taml. nožēlojami truli latvāņu LUMPEŅI kaut ko no tā ir spējīgi sajēgt?!? tu gluži veltīgi sev glaimo, totāli nozombētais fiškas vājiniek: pat “cūka jēdz no kosmosa” vairāk, ne kā tu no tā, ko bezjēgā pļurksti. ;)))

 20. Katram pareizticīgajam Latvijā ir skaidrs ka šīs baumas par jauniešu apmācīšanu un piesaistīšanu Pareizticīgajai baznīcai ir tukšas pļāpas.Pareizticīgo baznīcu izvēlas tāpēc ka viņi neliekuļo, un nav farizeju sekotāji.Viņi krista bez priekšnoteikumiem, un bez eksāmeniem- tieši tā kā to darīja Jānis kristītājs.Pareizticīgajā baznīcā nokristīties ir ļoti vienkārši,ko nevar teikt pat luterāņu baznīcu un katoļu baznīcu.Lūk arī īstais iemesls.Patreiz Kristus kopā ar Luteru sēž pie luterāņu baznīcas uz kāpnītēm tieši tā pat kā pie katoļu baznīcas ,jo viņu iekšā pašu tur nelaiž.Tad kad mainīsies alkatīgo luterāņu,katoļu baznīcu kungu ambīcijas ,tad latvieši ies uz turieni.

  • Man tevis žēl, bet visu izsaka tavs pseidonīms – antiglobālists… Tādi kā tu izceļas nevis ar prāta spējām, bet ar prokremliskas propogandas kurināšanu… Paskaties ar kādām mašīnām braukā tie pareizticīgo popi un kādus vēderus nobarojuši, bet tu saki, ka alkatīgi ir katoļi un luterāņi… Tavai zināšanai esmu ateists, tāpēc nemēģinu nostāties nevienas ticības pusē, bet tāda klaja demagoģija no tavas puses ir diezgan nekaunīga…

 21. Tieši desmitniekā. Pēc amerikāņu ieteikuma rosina sanaidot Latvijas iedzīvotājus.To arī dara viņu .. partija Visu Latvija.Tikai aizmirst, ka SODS nāks tā , ka malo ne pokažetsa.Vēsture un vērojumi to pierāda.Lai tik turpina tādā garā.Tikai žēl ,tautai jācieš.Vārda brīvība un demokrātija , tas ir mīts.Nevienam to nepieļaus .Tikai skaļi brēc par kaut kādu vārda brīvību un demokrātiju.Pilnībā atbalstu KASPARU.Kaut viens cilvēks ir ar saprātu.

  • 😀 Jā, tieši ASV nevis Krievijā Baltiešus saukā par “fašistiem” un “kalpu tautu”, kas runā “suņu valodā”… Tas ir sarkasms, ja to nepamanīji – neesmu pārliecināts par tavu veselo saprātu…

 22. Ta barda neko skandaloza neizskatas Atbildēt

  Tikai tads nosirmojis traips uz zoda vien ir sim izbijusam nomenklaturas delam.

 23. Malacis Kaspar.Paldies Jums

 24. ….man arī likās ļoti dīvaina tā norāde Pareizticīgo baznicas virzienā,neskatoties,ka pati tai nepiederu….

  • Dīvaina liekas tāpēc, ka varbūt nelasīji pēdējos Maskavas Pareizticīgās baznīcas paziņojumus: šīs baznīcas misija ir sargāt un cīnīties par Svēto Krievzemi, par krievisko garīgumu.

 25. Krievijas pareizticīgā baznīca sadarbībā ar Putļera autoritāro režīmu pasludinājusi krusta karu pret Ukrainas pareizticīgo baznīcu. Te redzama īstā pareizticīgā morāle.
  Bet Latvijas Republikas satversmes 9. pants paģēr valsts un baznīcas šķirtību, Dimitera kungs! Lai tā arī paliek!

 26. ko var muldēt. ja jau šim ļauj nest visu to, ko viņš jau gadiem nes, un nav ne vajāts, ne slodzīts, tad kāpēc tad nu pēkšņi sāksies kaut kādas pareizticīgo vajāšanas. pats mazāk kurini naidu, provokator.

 27. Šī ir tā reize kad absolūti piekrītu Dimiteram. Šoreizi patiesi nav ne drusciņ samelots.

 28. Bet kas tas par bardu vispār ir tāds Dimiters? Vai tik nav kaut kāds radinieks tam kurš kādreiz sen padomju laikos dziedāja? Nu un viņš tagad atbalstīs Krievijas kursu. Tāds tādu atbalsta. Skandalozs bards atbalsta skandalozu valsti. Vai šim bardam ir vēl kāda cita vērtība izņemot to ka ir skandalozs? Ne jau tāds man skaidros ētiskas vērtības.

 29. Mjā…Parakstos zem katra Dimitera vārda! Ja pat DP priekšnieks atļaujas kurināt naidu,tad kur lai tālak…

 30. Piekrītu Dimiteram attiecībā uz Latvijas valdību – tā tik tiešām nav kristīga. Kas attiecas uz Eiropu – pirmais solis pārmaiņu virzienā ir katra paša atgriešanās pie Dieva un grēku nožēla. Man nav nekādu iebildumu pret Austrumu kristīgo tradīciju.
  Pilnīgi nepiekrītu, ja ir runa par Krieviju un pareizticību – runa ir par to, ka Krievijas valsts Pareizticīgo Baznīcu izmanto savu politisko mērķu īstenošanai. Ko tas praksē nozīmē – to var apgūt Latvijas vēstures nodarbībās par 19. gs. beigām – 20. gs. sākumu. Palasīsim kaut vai latviešu rakstnieku – Viļa plūdoņa un viņa laikabiedru – biogrāfijas, P. ” Valmieras puikas” utt.

  • Krievijas pareizticīgie vienmēr atbalstījuši valsts varu – kā Pētera I, tā Staļina in Putina laikā!Nekāddu ilūziju par šo Pareizticības atzaru!

Draugiem Facebook Twitter Google+