Sports
Hokejs

“Dinamo” uzvaru sērija pārtrūkst pēcspēles metienos pret “Traktor” 0

LETA

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē otrdien pamatlaika pēdējā minūtē izrāva neizšķirtu, tomēr pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 0:1) savā laukumā piekāpās Čeļabinskas “Traktor” hokejistiem, pārtraucot trīs uzvaru sēriju.
Rīdziniekiem vārtus iemeta Guntis Galviņš, kā arī Tims Sestito, kurš izcēlās pamatlaika pēdējā minūtē. Savukārt pēcspēles metienos mājinieki zaudēja ar 0:1.
Rīgas “Dinamo” komanda pēcspēles metienos “Traktor” spēlētājiem piekāpās otro reizi šosezon.
Jau mača sākumā Edgars Kulda atstāja mājiniekus mazākumā, tomēr šīs divas minūtes droši tika izturētas. Septītās minūtes ievadā gan “Traktor” izvirzījās vadībā, kad jaunais Semjons Afonasjevskis sekmīgi iegāja zonā un raidīja ripu starp Jūakima Ēriksona kājsargiem. Kaut nākamo bīstamo momentu arī izveidoja “Traktor”, drīz vien par pārkāpumu pret Villi Leino viesi palika mazākumā. Pirmajā vairākumā nekas bīstams netika izveidots, bet drīz vien rīdzinieki tika pie vēl divām vairākuma minūtēm, tomēr arī tās palika neizmantotas.
Kaut pēc vairākkārtējas spēles mazākumā iniciatīvu atkal pārņēma “Traktor” komanda, trešdaļas pēdējās trijās minūtēs jau aktīvāk darbojās Rīgas “Dinamo”, kas gan periodu noslēdza mazākumā un iedzinējos ar 0:1.
Otro trešdaļu Rīgas “Dinamo” sāka droši, un spēle tika aizvirzīta prom no Ēriksona sargātajiem vārtiem, tomēr atkal tika zaudēti vārti, kad pēc astoņām nospēlētām minūtēm izcēlās Semjons Kokujovs, rezultātam kļūstot 0:2. Drīz vien Rīgas “Dinamo” atkal divas reizes pēc kārtas ieguva iespējas cīnīties vairākumā. Kaut neviena no iespējām netika izmantota un kādā no epizodēm pat līdzjutēji izsvilpa vietējos hokejistus, Rīgas “Dinamo” sāka darboties arvien pārliecinošāk.
Trešdaļas beigu daļā Rīgas “Dinamo” ieguva piekto vairākumu, kas beidzot tika izmantots, kad pēc Mika Indraša piespēles ar lielisku metienu izcēlās Galviņš. Otrā trešdaļa līdz ar to noslēdzās ar rezultātu 1:2.
Izšķirošo trešdaļu Rīgas “Dinamo” komanda, kas bija pārgājusi uz spēli trijās maiņās, iesāka vairākumā. Tas kārtējo reizi netika izmantots, bet nākamajās minūtēs neliels pārsvars piederēja Čeļabinskas kluba hokejistiem. Tomēr trešdaļas beigu daļā Rīgas “Dinamo” komanda pārņēma ļoti izteiktu pārsvaru, tomēr vārtu gūšanas momenti ilgstoši netika izmantots.
Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām, jau spēlējot sešatā, Rīgas “Dinamo” vēlreiz ieguva vairākumu, turklāt trešo reizi mačā noteikumi tika pārkāpti pret Leino. Arī turpinājumā rīdzinieki uzreiz darbojās ar sešiem hokejistiem un 45 sekundes pirms pamatlaika beigām tika panākts izlīdzinājums 2:2, kad pēc Galviņa metiena pirmais pie ripas vārtu priekšā bija Tims Sestito, kurš iebakstīja to vārtos.
Pagarinājumā vairāk bīstamus momentus izveidoja “Traktor” hokejisti, tomēr tajā uzvarētājs netika noskaidrots. Savukārt “bullīšos” vienīgo reizi izcēlās Antons Gļinkins un rīdzinieki piedzīvoja zaudējumu.
Zīmīgi, ka Rīgas “Dinamo” komanda bija uzvarējusi iepriekšējās piecās pēcspēles metienu sērijās, bet “Traktor” hokejisti šosezon uzvarējuši visās astoņās “bullīšu” sērijās.
Par labāko spēlētāju Rīgas “Dinamo” rindās tika nosaukts Galviņš.

LA.lv