×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

“Dire Straits” leģenda skanēs “The Straits” izpildījumā

ReklāmfotoReklāmfoto

30. jūnijā Ventspilī Reņķa dārzā koncertēs britu rokgrupas “Dire Straits” dalībnieku izveidotā apvienība “The Straits” no Lielbritānijas, noslēdzot mākslas un mecenātisma pasākumu “Govju parāde Ventspils 2012”.

 

Leģendārie “Dire Straits” bija slavas saulītē veselus astoņpadsmit gadus, līdz 1995. gadā grupa beidza pastāvēt, jo solists Marks Noflers nolēma sākt solo karjeru. Pēcāk izveidojās tā dēvētā piemiņas grupa (“tribute band”) “The Straits” un darbojas sastāvā, kas patiesībā atgādina nelielu orķestri. Tās kodolā apvienojušies divi leģendārās grupas “Dire Straits” dalībnieki – taustiņinstrumentālists Alans Klārks, kurš sevi pierādījis arī kā producents un strādājis kopā ar daudzām pasaules mūzikas zvaigznēm – Ēriku Kleptonu, Bobu Dilanu, Tīnu Tērneri un grupu “Bee Gee”, un saksofonistu un vokālistu Krisu Vaitu, kurš savukārt darbojies kopā ar pasaules mēroga māksliniekiem – Polu Makartniju, Reju Čārlzu, Džo Kokeru un Robiju Viljamsu.

Grupai piebiedrojušies arī citi pasaulē atzīti mūziķi – bundzinieks Stīvs Ferone, vokālists un ģitārists Terencs Reiss, basģitārists Miks Fīts, ģitārists Ādams Filips un taustiņinstrumentālists un vokālists Džeimijs Skvairs. Jaunā apvienība turpina “Dire Straits” ceļu, sniedz koncertus visā Eiropā, priecējot fanus ar populārākajiem grupas hitiem. Kritika “The Straits” darbību novērtējusi vairāk nekā atzinīgi, paužot, ka tā nekādā ziņā nav sliktāka par vecajiem, labajiem “Dire Straits”.

 

“Pagājušajā gadā mēs atkal apvienojāmies, lai sniegtu labdarības koncertu, un tas sagādāja mums daudz prieka. Tāpēc nolēmām neapstāties,” kādā no intervijām stāsta Alans Klārks.

 

Viņš skaidro – nosaukuma “The Straits” izvēle jaunajai apvienībai bijusi pašsaprotama, jo, izrādās, tieši šādu, saīsināto, nosaukumu grupas biedri izmantoja, ikdienā runājot par “Dire Straits”. “Iespēju robežās “The Straits” līdz šim atbalstījuši visi bijušie grupas biedri: “Dire Straits” menedžeris Eds Biknels pozitīvi pielīdzina jauno apvienību “Dire Straits”, bet pats grupas komponists Marks Knopflers atzinis, ka viņa radītās dziesmas un muzikālais mantojums ir drošās rokās,” turpina Klārks.

2011. gadā “The Straits” sniedza grandiozu koncertu Londonas Karaliskajā Al-bertholā, un pēc tā mūziķi nolēma turpināt koncertturneju pa dažādām Eiropas valstīm, izpildot “Dire Straits” labāko dziesmu plejādi. Izpārdotie koncerti pierāda fanu vēlmi dzirdēt dziesmas no slavenākajiem un pieprasītākajiem “Dire Straits” mūzikas albumiem.

 

Uzziņa

Koncerta sākums – 20.00.

Pēc grupas “The Straits” koncerta vakaru turpinās grupa “SweetWaterz” un Dj Japānis.

Biļetes visās “Biļešu servisa” kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.

Cena – Ls 2 un Ls 4.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+