Kultūra
Kultūrpolitika

Diskutēs par kultūras nozares finansējumu 16

Foto: LETA

Šodien plkst.16 Kaņepes kultūras centrā notiks Latvijas Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju (NVO) asociācijas publiska diskusija “Vai kultūra Latvijā ir pārfinansēta?”, aģentūru LETA informēja asociācijas pārstāve Sarmīte Kolāte.

Diskusijā piedalīsies Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājs Jānis Platais, Kultūras ministrijas valsts sekretārs Sandis Voldiņš, Laikmetīgās kultūras NVO asociācijas valdes priekšsēdētāja un Latvijas Laikmetīgā mākslas centra direktore Solvita Krese, kā arī Valsts kultūrkapitāla fonda direktors Edgars Vērpe. Diskusiju vadīs biedrības “Ascendum” valdes priekšsēdētāja Zaiga Pūce.

“Ļoti iespējams, ka naudas trūkums ir viena no lietām, kas ir bezgalīga. Ikdienā, strādājot ar kultūras projektiem, mēs – laikmetīgās kultūras NVO asociācija redzam, cik sarežģīti ir plānot notikumus situācijā, kad nav skaidrības par iespējamo finansiālo atbalstu. Nepalīdz arī slavenā nodokļu reforma, kas kultūras NVO nozīmē, ka ienākumi varētu būt mazāki, jo uzņēmēji vairs nebūs tik ieinteresēti ziedot sabiedriskajām organizācijām,” diskusijas kontekstu raksturoja Kolāte.

Viņa norādīja, ka šogad kultūras finansējuma jautājumu aktualizējuši gan atsevišķi politiķi, gan arī Fiskālās disciplīnas padome.

Saistītie raksti
LA.lv