Kultūra
Teātris un kino

Dita Lūriņa svinēs apaļu dzimšanas dienu ar ļoti īpašu izrādi0

Publicitātes foto

16. aprīlī Ditai Lūriņai būs dzimšanas diena, un tai par godu divas reizes – 10. un 16. aprīlī – tiks izspēlēts koncertstāsts “Tango bez asinīm”, LA.lv uzzināja teātrī.

Koncertstāsts “Tango. Bez asinīm” uz Nacionālā teātra lielās skatuves savedīs kopā mūzikas pasauli, kaislību uz deju, teātra azartu, sapni par lidošanu un meklētāju instinktu. Tā pamatā ir brīva skatuves fantāzija par likteni, karu, dzīvību un nāvi, balstoties dažādu autoru stāstos par Spāniju un pilsoņu karu. “Paldies par iedvesmu Ernestam Hemingvejam, Artūram Kestleram, Alesandro Bariko un Antonio Mačado, kā arī Lorkas atrastajai duendei,” teic aktrise.

“Mans teātris manā dzimšanas dienā man pasniedz vislielāko dāvanu – Brīvību. Brīvību izvēlēties, ar ko kopā doties šajā Brīvības piedzīvojumā. Brīvību izvēlēties stāstu, tēmu, skanējumu, sajūtas un paņēmienus. Un uzdāvinājis laiku. Laiku manā vismīļākajā spēles laukumā pasaulē – uz Nacionālā teātra lielās skatuves,” teic Dita Lūriņa, piebilstot – jūtas laimīga, ka kopā ar viņu mesties nezināmajā piekritis viens no Latvijas labākajiem un daudzpusīgākajiem dziedātājiem Daumants Kalniņš un četri fantastiski mūziķi no ansambļa “Undertango”.

“Svinēt svētkus ir skaisti. Savās mājās – savā teātrī – vienkārši izcili. Tādēļ aprīlī svinēšu savus 40. Maijā būs “Man 30 gadu”. Novembrī kopā ar visu Latviju – 100. Tāda nu ir tā teātra burvība un priekšrocība. Cik vajag – tik ir,” – priecājas Dita Lūriņa.

Lai itāliešu autora Bariko stāstu izstāstītu latviešu valodā, tiek paplašināts izteiksmes līdzekļu klāsts – skanēs gan ar spāņu tautas mūziku, gan mūsdienīgi ritmi, arī dažādu valodu krustojumu krāsainība, kustību valoda un popmūzika. Savukārt “vertikālās dejas” gaisā palīdzēs īstenot īpašas specializācijas kaskadieri – riggeri.

LA.lv