Foto – Juris Kalniņš

Divi latvieši uz pjedestāla Šveicē 0

Motokrosa ekipāžu pasaules čempionāta 11. posmā Rogenburgas trasē Šveicē uz goda pjedestāla uzkāpa Kaspars Stupelis un Elvijs Mucenieks.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Stupelis kopā ar holandieti Etjēnu Baksu bija ātrākie pirmajā braucienā, bet otrajā viņus apsteidza beļģa Bena Adriansena ekipāža un uzvarēja arī Šveices “Grand Prix” izcīņā, kur Baksam un Stupelim otrā vieta. Trešo izcīnīja Ķeguma posma neveiksminieki Jans Hendrikss no Beļģijas ar līdzbraucēju Elvi Mucenieku. Jānis un Lauris Daideri pirmajā braucienā finišēja trešie, otrajā – piektie un posma kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu. Pagalam nesekmīgi ceļojums uz Šveici beidzās Mārim Rupeikam un Haraldam Kurpniekam – nulles abos fināla braucienos. Līdz pasaules čempionāta beigām atlikuši vēl trīs posmi, nākamais būs 8. septembrī Francijā.

Solo motociklu pasaules čempionāta turpinājumā Bastoņā (Beļģija) MX1 klasē Matīss Karro abos braucienos finišēja piecpadsmitais, Augusts Justs – 19. vietā, posmā ieņemot attiecīgi 16. un 20. vietu. Kopvērtējumā līderis ar 690 punktiem ir itālis Antonio Kairoli, par 90 punktiem atpaliek Beļģijas “Grand Prix” ieguvējs mājas trasē Klemāns Desaijs. Karro (150) ir 17. vietā, Augusts Justs (76) – 19. MX2 klasē Roberts Justs palika bez punktiem, braucienus pabeidzot 23. un 32. vietā un divus posmus pirms sezonas beigām ar 14 punktiem ieņem 30. vietu.

Bastoņā startēja arī pasaules junioru čempions Pauls Jonass un droši turpināja doties pēc Eiropas labākā jaunā motobraucēja titula 125 kubikcentimetru klasē – sestā uzvara septiņos posmos. Finālā viņš bija vadībā no pirmā apļa līdz pēdējam un otrās vietas ieguvēju pārspēja par trim sekundēm. Tomass Šileika sestdien treniņā krita, pēdējās cerības brauciens viņam tomēr pavēra ceļu uz finālu, taču tajā Tomass nebija cīnītājs – 29. vieta. Kopvērtējumā pirms pēdējiem diviem posmiem Jonasam ir 168 punkti, francūzim Nikolā Derkūram – 131, holandietim Kalvinam Vlānderenam – 129. Šileika ar 46 punktiem ieņem 11. vietu.