Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Vitolds, Lolita, Letīcija
Otrdiena, 30. maijs, 2017
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Divi Latvijas orķestri koncertēs Pērnavas festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Diriģents Pāvo Jervi.

Nākamās nedēļas sākumā, 14. un 15. jūlijā, Igaunijas pilsētā Pērnavā notiekošajā Pērnavas mūzikas festivālā uzstāsies divi Latvijas profesionālo mūziķu kolektīvi – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un kamerorķestris Sinfonietta Rīga.

Pērnavas mūzikas festivāls ir viens no Igaunijas nozīmīgākajiem klasiskās mūzikas forumiem, un tā dalībnieku skaitā allaž bijuši Latvijas pārstāvji. Festivāla būtība saglabājusies vēl kopš padomju gadiem, kad Pērnavā kā Igaunijas vasaras galvaspilsētā viesojās PSRS spožākie mūziķi, kurus turp aicināja tālaika izcilākais igauņu diriģents Nēme Jervi ar ģimeni.

Šobrīd festivāla centrālā persona ir Nēmes Jervi vecākais dēls Pāvo Jervi, kurš ir viens no pazīstamākajiem pasaules diriģentiem. Pērnavas mūzikas festivāla neatņemama sastāvdaļa ir Jervi akadēmija, kurā pazīstami pasaules līmeņa solisti un diriģenti sniedz meistarklases jaunajiem talantiem.

LNSO festivālā muzicēs Nēmes Jervi vadībā, festivāla atklāšanas koncertā 14. jūlijā spēlējot šīgada jubilāra Riharda Štrausa mūziku – simfoniskās poēmas “Tila Pūcesspieģeļa draiskie nedarbi” un “Nāve un apskaidrība”, Salomes deju no operas “Salome” un svītu no operas “Rožu kavalieris”.

Kamerorķestris Sinfonietta Rīga uz festivālu dodas otro gadu pēc kārtas; šogad īpaši gaidīta tikšanās ir koncerts ar diriģentu Pāvo Jervi 15. jūlijā Pērnavas koncertzālē. Programmā pasaulslavenākā igauņu komponista Arvo Perta “Cantus in Memoriam Benjamin Britten”, Mocarta smalkais Flautas koncerts (soliste – plašu starptautisku atzinību guvusī Korejas mūziķe, kā raksta Korea Times, “flautspēles dieviete” Jasmīne Čoja), Mendelszona uvertīra “Hebridu salas” un Bēthovena Otrā simfonija.

Pēc festivāla abi orķestri atgriezīsies Rīgā un pēc vasaras pārtraukuma gatavosies jaunajai koncertsezonai, kuru Sinfonietta Rīga atklās 12. septembrī, savukārt LNSO – 19. septembrī.

Pievienot komentāru

Tradicionālajā Brīvdabas muzeja gadatirgū - arī simtgadniece Emīlija TrankaleBrīvdabas muzejs nedēļas nogalē – 3. jūnijā no plkst. 9 līdz 18 un 4. jūnijā no plkst. 9 līdz 17 aicina uz tradicionālo Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kurš risināsies jau 47. reizi un kurā piedalīsies unikāla meistare.
Draugiem Facebook Twitter Google+