×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Divu pasauļu satikšanās Madonā

Podkalne_4

V. Podkalne un H. Jegodzinskis ir mākslinieki, kas pusi gada dzīvo un strādā Vācijā, bet otru pusi – Latvijā, Turkalnē. Savu radošās dzīves ritmu abi raksturo šādi: “Pasaule atspoguļojas mūsos. Gūstot pieredzi, mūsu jūtu un zināšanu mehānismi sāk darboties: mēs atsaucam atmiņā, salīdzinām, sasaistām, atrodam piemērus, līdzsvarojam; mēs esam ceļā un radošos procesos iesaistīti. Mākslinieka darbnīca ir īpaša vieta. Šeit aktīvā domāšanas procesā top mākslas darbs. Šeit no ceļojumu mugursomas rūpīgi un uzmanīgi tiek izņemta pieredze – domas un emocijas – un pārcelta uz laboratoriju, lai eksperimentos padarītu redzamu būtisko.”

Izstādē “Atvērtie logi” Madonas muzejā V. Podkalne demonstrēs savas pēdējās Rīgas izstādes “en face_vol.3” darbus – fotogrāfijas, porcelāna priekšmetus un instalācijas, kas kārtotas vairākās tematiskās zonās. Māk
sliniece izstādīs dažādos materiālos veidotas apjomīgas priekšmetu grupas. To kombinācijas it kā ataino cilvēka dzīves viegluma un smaguma, raupjuma un trausluma, gaišā un tumšā, realitātes un netveramu sapņu pretmetus.

Lielo fotogrāfiju sērijas tematiskajā priekšplānā izvirzīta vecuma un jaunības apcere. Tās kodolā rit divu ar pilnīgi dažādām, bet tomēr radniecīgām pieredzēm apveltītu sieviešu dialogs. Abas ir nonākušas it kā mātes un meitas attiecībās. Viena no tām ir pati Valda ar savām nostalģiskajām atmiņām – ļoti būtiskām viņas personības veidošanās pamatam. Bet “pretskatā_en face” – mūža finālam pietuvojusies 89 gadus veca vācu sirmgalve ar ikdienas rosīšanos savā vientuļnieka dzīvoklī. Viņas tēls atklāts ar skaudru un neizskaistinātu reālismu. Savukārt H. Jegodzinskis Madonas skatītājus iepazīstinās ar cikla “Dvēseles spoguļi” glezniecības darbiem, kuru daļa vienlaikus ir izstādīta Rīgas galerijā “Bastejs”. Ekspozīcijas turpinājumā varēsim skatīt arī mākslinieka gleznojumus no cikla “Domu ligzdas”, kas tapuši kā filozofa, domātāja un dzejnieka H. Jegodzinska analoga nosaukuma “Domu ligzdas” poētisko sacerējumu vizuālais atainojums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+