×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Dombrovskis nākamnedēļ Rīgā tiksies ar Kemeronu

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) nākamnedēļ, 28.februārī, Rīgā tiksies ar Lielbritānijas premjerministru Deividu Kemeronu, kurš Latvijā ieradīsies, lai piedalītos Ziemeļu nākotnes forumā.

Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante Diana Germane aģentūrai LETA pastāstīja, ka ar Kemeronu plānots pārrunāt abu valstu divpusējās attiecības, iespējas veicināt ekonomisko sadarbību un aktualitātes Eiropas Savienībā.

Šī būs Kemerona pirmā darba vizīte Latvijā, un viņam paredzēta tikšanās arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Bijušais Lielbritānijas valdības vadītājs Tonijs Blērs Rīgu apmeklēja, piedaloties NATO samitā, kas Rīgā notika 2006.gada novembrī.

Kā norādīja Germane, Apvienotā Karaliste ir Latvijai nozīmīga un draudzīga sadarbības partnere. Savstarpēju ieinteresētību attīstīt divpusējo sadarbību veicina abu valstu partnerība un kopīgās interese Eiropas Savienībā un NATO. Lielbritānija ir viena no nozīmīgākajām Latvijas tirdzniecības partnerēm.

Tikšanās notiks pirms Ziemeļu nākotnes foruma, plkst.7.50.

Kā ziņots, Ziemeļvalstu, Baltijas valstu un Lielbritānijas amatpersonu un ekspertu diskusija jeb Ziemeļu nākotnes forums Rīgā notiks 28.februārī. Forums notiks Rīgā pēc Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) iniciatīvas, kuru pagājušā gada forumā Zviedrijā atbalstīja arī pārējās valstis.

Ziemeļu nākotnes forumā tradicionāli piedalīsies valsts, privātā un nevalstiskā sektora eksperti, kā arī pētnieki no Apvienotās Karalistes, Dānijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas.

Valstis šogad vienojušās diskutēt par tēmām “Vai zaļā ekonomika ir konkurētspējīga?” un “Pārvarot digitālo plaisu”, apzinoties, ka zaļo tehnoloģiju ieviešana un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pieejamība ir būtiski faktori valsts ilgtspējīgas un stabilas izaugsmes nodrošināšanai.

Šis būs jau trešais šāda veida forums. Pirmo reizi tas notika 2011.gada janvārī Londonā, bet otro reizi – 2012.gada februārī Stokholmā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+