×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. decembris, 2012
Drukāt

Dombrovskis: valsts kontrolieris jāmeklē starp profesionāļiem nevis politiķiem

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamais valsts kontrolieris jāmeklē starp profesionāļiem un ekspertiem, nevis starp politiķiem un augstākajiem ierēdņiem, pirmdien žurnālistiem pēc koalīcijas sēdes sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Viņš pastāstīja, ka pirmdien koalīcijas partijas nolēma sākt darbu pie nākamā valsts kontroliera amata kandidāta meklēšanas un vienojās, ka ir jānosaka vienoti principi kandidātu izvēlē.

“No “Vienotības” ir piedāvājums pie šā jautājuma sākt strādāt un vienoties par principiem, pēc kādiem valsts kontrolieris tiek izvirzīts. Mūsu piedāvājums ir nemeklēt to starp politiķiem un augstāko ierēdniecību, bet pamatā meklēt nozares profesionāli starp auditoriem,” paskaidroja premjers.

Dombrovskis noliedza, ka koalīcijā būtu pārrunāti konkrēti Valsts kontroles vadītāja amata kandidāti. “Konkrēti kandidāti netika pārrunāti. Mēs piedāvājām principu, pēc kāda kandidāti tiks meklēti. Reformu partija (RP) vēlējās nedēļu par šo jautājumu diskutēt, un tad mēs koalīcijā pie šā jautājuma atgriežamies. Tad arī precizējam laika grafiku un visu pārējo,” viņš pastāstīja.

Arī RP frakcijas vadītājs Valdis Zatlers žurnālistiem teica, ka RP nedēļu apspriedīs šo jautājumu. “Mēs domājam, ka [principi kandidāta izvēlei] būs ļoti līdzīgi kā premjers tikko minēja,” sacīja Zatlers.

Jau vēstīts, ka esošās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas pilnvaru termiņš beidzas nākamā gada 21.janvārī. Valsts kontrolieres amatā viņa tika ievēlēta 2004.gada 22.decembrī.

Saskaņā ar Valsts kontroles likumu valsts kontrolieri amatā ieceļ Saeima uz četriem gadiem Saeimas Kārtības rullī paredzētajā kārtībā. Viena un tā pati persona nevar būt par valsts kontrolieri vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas.

Plašsaziņas līdzekļos izskanējis, ka uz valsts kontroliera amatu patlaban ir divas iespējamās kandidātes – Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane un Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane. Koalīcijas deputāti gan aģentūrai BNS neapstiprināja šīs ziņas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+