×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. decembris, 2015
Drukāt

DP šogad sākusi astoņus kriminālprocesus par naida kurināšanu (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Drošības policija (DP) šogad sākusi astoņus kriminālprocesus par nacionālā vai rasu naida kurināšanu, aģentūra LETA noskaidroja DP.

Šie kriminālprocesi ir sākti pēc Krimināllikuma 78.panta par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu. Visas lietas ierosinātas par naidīgu komentāru vai izteikumu publicēšanu interneta vidē.

Pērn kopumā bija sākti 13 šādi kriminālprocesi, kas bija par deviņiem mazāk nekā gadu iepriekš.

Šāda tipa lietas parasti izmeklē Drošības policija, taču arī Valsts policija ir iesaistījusies to izmeklēšanā. Decembra sākumā Valsts policija sāka kriminālprocesu saistībā ar uzrakstiem Ogrē, kas vērsti pret imigrantiem.

DP nesen norādīja, ka gaidāmā bēgļu uzņemšana šobrīd ir viens no aktuālākajiem politiskās darba kārtības jautājumiem un par to notiek aktīva viedokļu apmaiņa arī virtuālajā vidē.

Tāpat DP norāda, ka atsevišķas personas, kuras pauž nepatiku pret bēgļu uzņemšanu virtuālajā vidē, var savu nostāju ar dažādām aktivitātēm izrādīt arī reālajā vidē, tomēr patlaban nav pamata uzskatīt, ka pastāvētu politiski motivētas vardarbības nozīmīga pieauguma risks.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Varētu domāt, ka latvieši izbrauc uz visām pasaules malām apgānīt, nevis otrādi !
  Kāpēc taisni mums ir jābūt upura lomā ?
  Kuri to lobē ?
  Kāpēc nevar palīdzēt kara bēgļiem pašā Āfrikā, ierīkojot
  aizsargātas nometnes, kamēr karš beidzas ?

 2. Iestājoties ES esam tikuši par 20 punktiem tālāk. PSRS laikos visiem nepakļāvības gadījumiem bija piemērojams 58. pants.

 3. nesaprotami,ka tad ,kad par Latviju un latviešiem gānās girsi,osipovi,lindermaņi,ždanokas,tad tas skaitās “viedokļa paušana”,bet tiklīdz Latvijas tauta izsaka savas domas par valsts piespiedu islamizāciju,tūlīt izrādās,ka tas ir rasisms,homofobija un nezin kas vēl.Nevienā ES valstī nav 40% valstij nelojālu sveštautiešu,kāpēc mums vajag vēl pieņemt citas civilizācijas nelegālos robežpārkāpējus?

  • girsi,osipovi,lindermaņi,ždanokas ir IZREDZĒTIE !!!

   • ka tas ” izredzēto” pulks arvien paplašinās,tagad pievienosies nelegālie robežpārkāpēji.Par tiem arī nedrīkstēs neko bilst,ja jau tagad arī citās ES valstīs par viņu izdarītajiem noziegumiem pieklājīgi klusē.Kaut kad agrāk gan valsts robežas nelikumīga pārkāpšana skaitījās smags noziegums.Acīmredzot ir kāda šķira.kurai tas ir atļauts,tiek vēl laipni uzņemti un apgādāti.

 4. latvietis parastais Atbildēt

  tadjau DP butu pret visiem medijiem jāierosina lieta. katru dienu katrā portālā ir kāds naidu kurinoš raksts uzcepts (ari te skatit iepriekšejo rakstu) par komentāriem nemaz nerunājot. rietumu propogandas melu troļļi savu aldziņu pelna

Draugiem Facebook Twitter Google+