Mobilā versija
+6.8°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
22. maijs, 2015
Drukāt

Dragi: Eirozonas perspektīvas šobrīd ir pozitīvākās pēdējos septiņos gados

Foto - AFPFoto - AFP

Ekonomiskā situācija Eiropā pēc vairākus gadus ilgušās krīzes sākusi uzlaboties un valdībām vajadzētu izmantot šo situāciju, lai uzlabotu savu ekonomisko stāvokli, piektdien paziņoja Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi.

“Ekonomiskās perspektīvas eirozonai šobrīd ir pozitīvākas, nekā tās bijušas pēdējos septiņos gados,” Portugāles pilsētā Sintrā notiekošajā ekonomikas forumā norādījis Dragi.

ECB ir veicinājusi ekonomikas atlabšanu, samazinot procentu likmes līdz rekordzemam līmenim un ekonomikā iepludinot vēl nepieredzētu likviditātes apjomu ar vairāku netradicionālu pasākumu palīdzību, sacīja Dragi.

“Monetārā politika sākusi ietekmēt ekonomiku. Izaugsme paātrinās un inflācijas prognozes ir uzlabojušās,” uzsver ECB prezidents. “Taču šīs nav mūsu izaicinājumu beigas un cikliska atveseļošanās vien neatrisinās visas Eiropas problēmas.”

“Cikliska atlabšana gan nodrošina gandrīz ideālus apstākļus valdībām, lai tās sistemātiskāk varētu īstenot strukturālās reformas, kas palīdzēs atgriezties pie izaugsmes. Monetārā politika var atgriezt ekonomiku pie tās potenciāla. Strukturālās reformas šo potenciālu var veicināt. Un tieši šo pieprasījumu un piedāvājumu politiku apvienojums nodrošinās ilgstošu stabilitāti un labklājību,” norāda Dragi.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+