Mobilā versija
+2.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
22. maijs, 2015
Drukāt

Dragi: Eirozonas perspektīvas šobrīd ir pozitīvākās pēdējos septiņos gados

Foto - AFPFoto - AFP

Ekonomiskā situācija Eiropā pēc vairākus gadus ilgušās krīzes sākusi uzlaboties un valdībām vajadzētu izmantot šo situāciju, lai uzlabotu savu ekonomisko stāvokli, piektdien paziņoja Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi.

“Ekonomiskās perspektīvas eirozonai šobrīd ir pozitīvākas, nekā tās bijušas pēdējos septiņos gados,” Portugāles pilsētā Sintrā notiekošajā ekonomikas forumā norādījis Dragi.

ECB ir veicinājusi ekonomikas atlabšanu, samazinot procentu likmes līdz rekordzemam līmenim un ekonomikā iepludinot vēl nepieredzētu likviditātes apjomu ar vairāku netradicionālu pasākumu palīdzību, sacīja Dragi.

“Monetārā politika sākusi ietekmēt ekonomiku. Izaugsme paātrinās un inflācijas prognozes ir uzlabojušās,” uzsver ECB prezidents. “Taču šīs nav mūsu izaicinājumu beigas un cikliska atveseļošanās vien neatrisinās visas Eiropas problēmas.”

“Cikliska atlabšana gan nodrošina gandrīz ideālus apstākļus valdībām, lai tās sistemātiskāk varētu īstenot strukturālās reformas, kas palīdzēs atgriezties pie izaugsmes. Monetārā politika var atgriezt ekonomiku pie tās potenciāla. Strukturālās reformas šo potenciālu var veicināt. Un tieši šo pieprasījumu un piedāvājumu politiku apvienojums nodrošinās ilgstošu stabilitāti un labklājību,” norāda Dragi.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+