×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Dūklavs: masveida bankroti Latvijas piena ražotājiem nedraud (5)

Foto - Andžela SeilišaFoto - Andžela Seiliša

Neskatoties uz smago situāciju Latvijas piensaimniecībā un zemajām piena iepirkumu cenām masveidā piena ražošanas saimniecību bankroti nedraud, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

“Ir jāskatās katra saimniecība atsevišķi. To, ka nevienam nedraud finansiālas problēmas, to nevarētu teikt, bet tas, ka masveidā draudētu, kā viens otrs izsakās, pašreiz tāda situācija nav,” teica Dūklavs.

Ministrs norādīja, ka paši piena ražotāji, tostarp asociācija, aktīvi strādā pie dažādiem risinājumiem, kā tikt galā ar situāciju. “Ja kāds turpmāk dažādu apstākļu dēļ nolēmis ar piena nozari vairs nenodarboties un pārdot šo biznesu, tas manā izpratnē nav bankrots,” piebilda Dūklavs.

“Zemnieku saeima” (ZSA) iepriekš brīdinājusi, ja situācija piensaimniecībā neuzlabosies, Latvijā nāksies likvidēt daudzas saimniecības. Piena ražotāji sūdzas par kritiski zemajām piena iepirkumu cenām, kas turpina kristies un ir zem pašizmaksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. z/s Pļavsargi Kuldīga Atbildēt

    cien.Dūklava kungs,vai piena ražotājus ,kā vajsts atbalstu nevarētu atbrīvot noPVN atmaksas par nodoto pienu.

  2. Ir saimniecības kas ir likvidējušās tikai neviens to skaļi neafišē Viņi visi Dūklavs zemkopības ministrija māk smuki runāt ka situācija uzlabosies NEIZSKATĀS cena piena ražotājiem krīt veikalos aug . Kā jau katrs zina piena nozare sastāv no 3 faktoriem ražotājs pārstrādātājs un izplatītājs uz doto brīdi smagajā situācijā piena nozarē vajadzētu ciest visiem 3 vienlīdzīgi bet cieš kā jau vienmēr ražotāji pārējie divi paliek + mums latvijā tas saucās visi 3 vienlīdzīgi cieš . Manuprāt latvija pamazām grib atteikties no mazajām saimniecībām kā to izdarīja kaimiņu valsts igaunija .
    Latvija panāks ka lauki paliks ar vien tukšāki .

  3. ZSA te nav ko brīdināt un muti vārstīt! Viņi bija tie, kas aģitēja par lielražošanu, lai tik veido simtiem govju lielfermas, nu tik ražos. Jo vairāk govju fermā, jo vairāk piena, jo vairāk naudas kabatā – tā viņi sprieda! Bet reālā dzīve šādu aritmētiku apgāza un nu iznāk, ka jo vairāk govju fermā, jo mazāk naudas kabatā. Tagad, tā teikt, šie gudrinieki ievāc ražu savam īsajam prātam, bet cietēji jau ir zemnieki, nevis lazdiņi, brusi, miglavi, slakteri un viņiem līdzīgi prātvēderi. Viena viņu dāma sēž pat Briselē, nu tagad lai tikai kārto pabalstus šiem lielražotājiem.

  4. Kas tad Dūklavam – tā teikt, ne mana cūka, ne mana druva. Bet lauciniekam sirds sāp katru dienu, kad slauc govi, nemaz nerunājot par tās barošanu un uzturēšanu, bet pretī saņem nieka 16 centus par litru piena. Toties veikalā šis litrs jau maksā 70 – 80 centus. Drīzumā maksās vēl vairāk, jo piena daudzums samazināsies, daudzi lauksaimnieki likvidēs lopus, jo nav daudz tādu, kuri vēlas būt pazemoti un apsmieti, pie tam – nabagi un nostrādājušies. Tad jau labāk saņemt pabalstu.

  5. Nav cilvēka, nav problēmas, nav saimniecības ,nav problēmas.Pie mums viss ir” kārtībā”!

Draugiem Facebook Twitter Google+