Kultūra
Kultūrpolitika

Dziesmu un deju svētkos plāno īpašu vadības grupu ārkārtas situācijām 16

Foto – LETA

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien, 13.decembrī, trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja grozījumus, kas paredz Dziesmu un deju svētku likumā nostiprināt operatīvās vadības grupu, kuras uzdevums būs nodrošināt svētku pasākumu nepārtrauktību, preventīvu drošības un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību, informē Saeimas Preses dienests.

„Iepriekšējie Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki 2015.gadā, kuros daudzi bērni cieta no pēkšņām veselības problēmām, skaidri iezīmēja nepieciešamību pēc šādas operatīvās vadības grupas. Ārkārtas situācijās operatīvās vadības grupa būs tiesīga ātri pieņemt lēmumus, kas svarīgi pasākumu dalībnieku un apmeklētāju drošības nodrošināšanai,” iepriekš uzsvēra Izglītības komisijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs.

Likumu paredzēts papildināt ar jaunu pantu, kurā tiesiski nostiprināta operatīvās vadības grupas struktūra, mērķi, uzdevumi un tiesības.

Operatīvās vadības grupa veidos apakšgrupas, kuru pārstāvji atradīsies pasākumu norises vietās. Par pasākuma atcelšanu varēs lemt operatīvās vadības grupas vadītājs. Ārkārtas situācijās varēs lemt par atsevišķu pasākumu atlikšanu, pārtraukšanu vai atcelšanu.

Operatīvo vadības grupu vadīs Dziesmu un deju svētku rīkotāja pārstāvis. Tāpat grupā paredzēts iekļaut Rīgas pilsētas izpilddirektoru, kā arī pārstāvjus no Valsts policijas, Drošības policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra, Rīgas pašvaldības policijas un Rīgas domes Satiksmes departamenta.

Vienlaikus likumā paredzēts nostiprināt sabiedrisko elektronisko mediju pienākumu atspoguļot Dziesmu un deju svētku norisi. Grozījumi arī nosaka, ka Dziesmu un deju svētku norises gadā sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem sabiedriskā pasūtījuma ietvaros valsts budžetā jāparedz nepieciešamais papildu finansējums.

Grozījumi „Dziesmu un deju svētku likumā” galīgajā lasījumā vēl jāskata Saeimā. Paredzēts, ka tie stāsies spēkā 10.janvārī.

LA.lv