×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. maijs, 2013
Drukāt

Dziesmu un deju svētku biļešu ieņēmumi jau gandrīz 500 000 latu

foto - Letafoto - Leta

Dziesmu un deju svētku biļešu ieņēmumi ir pārsnieguši iepriekš izteiktās prognozes un patlaban ieņēmumi no pārdotajām biļetēm ir 482 000 latu, šodien Dziesmu un deju svētku padomē stāstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Dace Melbārde.

Līdz ar to no pārdotajām biļetēm svētku rīkotāji papildus ir ieguvuši 208 000 latu, kas iepriekš netika iekļauti kopējā Dziesmu un deju svētku budžetā. Ja tiks pārdotas atlikušās biļetes, tad ieņēmumi no biļetēm, ar kuriem iepriekš LNKC nebija rēķinājies, tiek prognozēti 520 000 latu apmērā.

Visi biļešu ieņēmumi tiks izlietoti Dziesmu un deju svētku vajadzībām.

Jau panākta vienošanās, ka Dziesmu un deju svētku dalībnieki svētku nedēļas laikā bez maksas varēs lietot Rīgas sabiedrisko transportu. Svētku dalībnieki nevarēs izmantot sabiedrisko transportu, izmantojot tikai ID kartes, viņiem būs nepieciešami validēti e-taloni. Līdz ar to 25 000 lati no svētku biļešu ieņēmumiem tiks izmantoti, lai izgatavotu speciāli svētku dalībniekiem veltītus e-talonus lietošanai Rīgas sabiedriskajā transportā.

Ņemot vērā to, ka pieaug skatītāju skaits, pieaug arī izmaksas par autortiesībām. Aplēses liecina, ka šim mērķim būs nepieciešami līdz 30 000 lati, kā arī tikpat liela summa būs vajadzīga podestu izgatavošanai dalībnieku vajadzībām Mežaparka Lielajā estrādē.

Tāpat biļešu ieņēmumos gūtā nauda tiks atvēlēta “Arēnas Rīga” īres maksai, naudas balvai svētku rīkotājiem, vairāku pētījumu veikšanai un Dziesmu un deju svētku tradīciju ilgtspējīgai stiprināšanai.

LNKC no biļešu pārdošanas gūtie ieņēmumi jāiztērē līdz šā gada beigām, pretējā gadījumā nauda nonāks kopējā valsts budžetā.

Jau ziņos, ka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku – vairāk nekā 1600 kolektīvi no Latvijas, tajā skaitā 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji, 57 latviešu diasporas kolektīvi un 28 kolektīvi no ārvalstīm.

Dziesmu un deju svētku programmu kopā veidos 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietās – Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos – notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē Rīgā un citās Latvijas pilsētās tiks uzstādīti lieli ekrāni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+