×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Dziesmu un deju svētku norisē iesaistīti 400 brīvprātīgo

LETALETA

Dziesmu un deju svētku norisē iesaistīti 400 brīvprātīgo no visas Latvijas, aģentūrai BNS pavēstīja nodibinājuma “Rīga 2014” sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Brīvprātīgie darbojas visos lielākajos svētku pasākumos – svētku atklāšanā, koru karos, dziesmu un deju koncertos, konkursos, gadatirgū, deju lielkoncertā, sadziedāšanās, kā arī ir iesaistīti informācijas centru darbā un palīdz Rīgā iejusties no ārvalstīm atbraukušajiem kolektīviem, informēja Drēģeris, atzīstot, ka lielākā brīvprātīgo iesaiste būs nepieciešama svētku dalībnieku gājienā un noslēguma koncertā “Līgo!” Mežaparka Lielajā estrādē.

Pasākumu vietās brīvprātīgos var atšķirt pēc koši dzeltenajiem krekliņiem.

Brīvprātīgo pieteikšanās un apmācības par svētku norisi un brīvprātīgā darba principiem tika organizētas jau kopš aprīļa. Brīvprātīgajiem no citiem Latvijas reģioniem nodrošinātas naktsmītnes skolās. Vecākais brīvprātīgais ir septiņdesmit četrus gadus vecs rīdzinieks, kurš savulaik ir bijis svētku dalībnieks un šajos svētkos darbojas Mežaparkā.

Drēģeris norādīja, ka dziesmu un deju svētku brīvprātīgajiem būs iespēja iesaistītes arī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada pasākumos, tostarp Pasaules koru olimpiādē, kas ir pasaulē vērienīgākais koru sadziedāšanās pasākums un, pulcējot apmēram 20 tūkstošus dziedātāju no visas pasaules, 2014.gadā notiks Rīgā.

Brīvprātīgo darbu dziesmu un deju svētkos organizē nodibinājums “Rīga 2014” kopā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV deju svētkos piedalās 40 tūktoši dalībnieku – kolektīvi no Latvijas, latviešu diasporas un ārvalstīm.

Svētku kulminācija būs svētdien, 7.jūlijā, kad notiks svētku dalībnieku gājiens un noslēguma koncerts Mežaparkā.

Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta “Latvijas dzelzceļš”, “Lattelecom” un “Latvenergo”, kā arī banka “Citadele” un “Latvijas Valsts meži”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+