×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

Dzintaros: eņģeliska mūzika un eksministrs pie klavierēm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rītvakar Dzintaru koncertzālē uzstāsies "Trio Angelicus" – soprāns Elīna Šimkus, flautiste Sondra Lejmalniece un arfiste Ieva Šablovska –, kuras aicinās klausītājus veldzēties tīrā skaistuma esencē.

Ziemassvētku laiks un Jaunā gada priekšvakars ir īstais brīdis, lai dotos baudīt skaistu mūziku uz eleganti atjaunoto vēsturisko Dzintaru koncertzāli, kur jau kopš pagājušās nedēļas nogales ieskandināts nu jau par tradīciju kļuvušais Ziemassvētku festivāls.

Rītvakar uz šīs skatuves kāps “Trio Angelicus” – trīs šarmantas dāmas – soprāns Elīna Šimkus, flautiste Sondra Lejmalniece un arfiste Ieva Šablovska, kuras, kā tiek solīts, aicinās klausītājus veldzēties tīrā skaistuma esencē, ko iemiesos pārpasaulīgais Bahs, tēlainais Vivaldi, mierinošais Šūberts un Rēgers, izcilais latvietis, jūrmalnieks Rihards Dubra, kurš ar savu garīgo mūziku spēj aizsniegt debesis, kā arī ģeniālais Mocarts ar viņa “Laudate Dominum” brīnumainajām skaņām. Ceturtdien, 22. decembrī, plkst. 19.30 Dzintaros būs retā iespēja sastapt latviešu pianistu Reini Zariņu, kurš sajūsminājis klausītājus prestižākajās pasaules koncertzālēs – Amsterdamas “Concertgebouw”, Ņujorkas Kārnegija un Steinveja zālē, Londonas Vigmora zālē. Šoreiz viņš interpretēs ģeniālā Olivjē Mesiāna reti atskaņoto klavierciklu “Divdesmit skatieni uz Kristus bērnu”. Starp citu, nesenā intervijā žurnālā “Mājas Viesis” R. Zariņš, vaicāts, kāda klausītāju reakcija viņam ir patiesi tīkama, atbild: “Kad mūzika panāk to, ka cilvēkiem pēc koncerta negribas ātrāk skriet uz mājām pie televizora, kad pēc koncerta visi brīdi paliekam tādā klusumā un nevienam negribas aplaudēt.”

Jau piektdien, 23. decembrī, plkst. 19.30 Dzintaros uzstāsies izcilais operdziedonis Aleksandrs Antoņenko kopā ar pianistu, bijušo ekonomikas ministru Danielu Pavļutu – abi savulaik bijuši skolasbiedri Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, kur arī kopā muzicējuši. Programmā – latviešu komponistu Jāzepa Vītola, Alfrēda Kalniņa, Emīla Dārziņa, Jāņa Mediņa un Jāņa Kalniņa skaistākās dziesmas. Bet trešajos Ziemassvētkos, 27. decembrī, plkst. 19.30 būs iespēja klausīties Kristīni Zadovsku un Rīgas Doma zēnu kori diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, kuri dziedās sen tapušas un līdz šim maz atskaņotas komponista Jāņa Lūsēna dziesmas. Savukārt 30. decembrī plkst. 19.30 festivāla noslēgumā uzstāsies “Xylem trio” – talantīgā trijotne – sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe, saksofonists Oskars Petrauskis un pianists Raimonds Petrauskis, kuri ne vien lieliski spēlē, bet arī paši raksta mūziku un rada jaunas skanējumu kombinācijas jau zināmiem skaņdarbiem.

Kopš pagājušās nedēļas nogales Dzintaros ir apskatāms vēl viens jaunums – leģendārā latviešu diriģenta, Marisa Jansona tēva Arvīda Jansona skulptūra, ko ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un Jūrmalas domes atbalstu radījis mākslinieks Aigars Bikše.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+