×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

Anda Līce: Dzīve vulkānu pasaulē (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Es skatos satriecošus dokumentālos kadrus par vulkāniem – skaistums mijas ar šausmām, cilvēka nevarība dabas spēka priekšā ar neticamu drosmi, kas paaudžu paaudzēm ļauj dzīvot šim spēkam blakus, celt mājas un uz vulkāniskajiem pelniem stādīt dārzus un audzēt maizi. Islande un daudzas valstis atrodas no kara darbības it kā drošā zonā, toties zem tām vārda tiešā nozīmē vārās lava. Kā viņi spēj mierīgi naktīs gulēt, es domāju. Bet kā tad to spējam mēs, ja mums tepat blakus, dažu simtu kilometru attālumā Krievija regulāri rīko militārās mācības un mēs no vēstures zinām, ar ko tas kādā brīdī var beigties? Arī Latvija dzīvo blakus vulkānam. Ir grūti izprast to cilvēku domu gājienu, kas sevi šeit uzskata par diskriminētiem, atbalsta kaimiņvalsts agresiju Ukrainā un cer uz pievienošanos Krievijai un atbrīvošanu. Jautājums, no kā – no drošības, no izteikšanās brīvības, no tā, kas viņiem tagad pieder? Neviens cilvēks pie pilna prāta nevar ilgoties pēc savas dzīves izpostīšanas.

Katrai valstij ir savi vulkāni gan blakus, gan iekšienē – tautas apziņā. Un, ja tos prasmīgi darbina, kā tas notika Hitlera Vācijā, Staļina Padomju Savienībā un tagad notiek arī Krievijā, neapmierināto enerģija kāpj augšup un laužas uz āru. Jautājums tikai, uz kuru pusi to pavērš. Krievijas cerība ir zinātniskajās un citu intelektuāļu aprindās notiekošie protesti pret tautas stulbināšanu un atdzimstošo totalitārismu. Es ar patiesu cieņu klausos tos Krievijas cilvēkus, kuri uzdrošinās teikt patiesību par norisēm savā valstī. Latvijas plašsaziņas līdzekļiem būtu daudz biežāk jādod vārds tieši viņiem, lai viņi kliedē mūsmāju krievu mītus par viņu etnisko dzimteni, no kuras daudzi šodien bēg projām, arī uz Latviju.

Lielos vulkānus zina visa pasaule, taču mums visapkārt paceļas arī mazie gan apklusušie, gan darbīgie vulkāniņi, kuru izvirdumus ir diezgan grūti paredzēt. Cilvēki meklē veidus, kā no izvirdumiem pasargāties. Ne vienmēr iespējams no nedrošās vietas pārcelties uz dzīvi tālāk. Ģimenē vārds “tālāk” nozīmē šķiršanos, darbavietā – darba uzteikšanu vai, ja vien iespējams, nemiera cēlāja pārcelšanu uz citu vietu. Ja runa, piemēram, ir par Saeimu, tad labākais veids, kā atbrīvoties no valsts ārdītājiem, ir vēlēšanas. Taču pirms tam ir jātiek galā ar savā apziņā gruzdošo – jābeidz vulkānu barot, piemetot dažādu kurināmo – aizvainojumu, aplamu pašnovērtējumu un paštaisnumu. No tā visa kaut ko katrs var atrast arī sevī. Ir jāmācās kļūt drosmīgam to ieraudzīt un pazīt, jo lielās uzvaras nav iespējamas bez mazajām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Visā šajā postā ļoti liela loma ir tieši bijušajam PCTVL- Ždanokai, Plineram, Giļmanam, Ciļēvičam, Gapoņenko, Lindermanim, Girsam, Osipovam un vēl veselai varzai.. Viņi bija tie , kuri klauvēja un paģērēja pie Krievijas valdības, prezidenta aparāta un prezidenta, ka jāaizstāv krievi aiz robežām.. Tā izsita ukazus,, naidu pret bijušām republikām. Mēs izauklējām bezcermonu cilvēkus, nekauņas. Un turpinam runāt par kaut kādām cilvēktiesībām, Latvijā sēt naidu starp krieviem pret latviešiem.. Tai pašā laikā netiek ievērotas cilvēktiesības latviešiem un Latbvijas patriotiem. Mēs nevaram dzīvot mierīgu dzīvi, jāklaiusās šajos melos.. Uz ielas par melošanu unapvainošanu dod pa purnu! bet DP pacieš šādu nekaunību! Ļauj ņirgāties par un pret pašiem! Tie nav vīri……Šejienes krievi nezin, ka Groznijā nežēlīgais trieciens tika dots pret daudzdz;īvokļu mājām, kurās pārsvarā dzīvoja krievi. Tika nobendēti bez kakoi razborki.. Arī Latvijā trieciens tiks dots pret lielajām pilsētām, dzīvojamiem masīviem, kur , kā zināms dzīvo 80% krievalodīgie. Karam vajadzīga KVANTUMS!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+