×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Dzīvības ūdens Igo un Mārtiņa Brauna koncertos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 3. līdz 19. septembrim Latviju apceļos dziedātāja Igo un komponista Mārtiņa Brauna kopīgi radītā programma “Ūdens”, turpinot Igo iesākto muzikālu ciklu, kas veltīts dabas pirmelementiem. Kopā ar izciliem mūziķiem abi muziķi kāps uz skatuves koncertos Cēsīs, Rēzeknē, Jūrmalā un Liepājā.

Jau pirms pieciem gadiem dziedātājs Igo aizsāka veidot koncertu programmas, kas veltītas četriem dabas pirmelemetiem, sadarbojoties ar pazīstamiem latviešu komponistiem un izpildītājiem. Sadarbībā ar komponistu Jāni Strazdu īstenota koncertprogramma “Uguns”, kopā ar komponistu Valtu Pūci ir izveidota programma, kas veltīta zemes tēmai. Turpinot iesākto, Igo jaunākā koncertprogramma “Ūdens” top kopā ar komponistu Mārtiņu Braunu – dziesmas “Saule, Pērkons, Daugava” autoru, grupas “Sīpoli” vadītāju, vairāku lielu skaņdarbu radītāju.

Igo skaidro, ka jaunajā dziesmu ciklā “Ūdens” uzmanības centrā ir dzīvības, ūdens un cilvēka attiecības. “Tāpat kā ūdenim ir vairāki stāvokļi – gan kustīga, gan miera, gan sasaluma, gan tvaika veidā –, arī koncertā skaņās tas būs jūtams. Mārtiņš Brauns ir lieliski izpratis šo tēmu un ļoti dziļi, nopietni strādājis, lai maksimāli attēlotu dažādās ūdens stadijas un evolūciju,” teic dziedātājs.

Jaunajā programmā tapušas 14 dziesmas, un Igo sola, ka koncertos skanēs gan noskaņas pilnais un romantiskais skaņdarbs “Straume”, kas jau sācis ceļu pie klausītājiem, gan gaidāmas arī dramatiskas un vērienīgas kompozīcijas. Starp nopietnajiem būšot arī kāds vieglprātīgs skaņdarbs, kam klausītāji koncertos varēšot dziedāt līdzi.

Kopā ar “Ūdens” cikla autoriem Igo un komponistu Mārtiņu Braunu koncertos uz skatuves kāps mūziķi Raimonds Macats, Juris Kristons, Armands Alksnis, Norberts Skraucis un Ainis Zavackis. Ir atsākusies Igo veiksmīgā sadarbība ar dziedātāju Ievu Kerēvicu, top vairāki dueti, programmā iekļauta arī Ievas solodziesma. Kā trešais vokāls koncertā piedalīsies Žubīne (Sabīne Žuga). Koncerts ir veidots kā kopdarbs, un tā otrajā daļā skanēs gan Igo, gan Mārtiņa Brauna jau pazīstamās un iemīļotās dziesmas.

Jau kopš pavasara paralēli mēģinājumiem mūziķi strādā arī ierakstu studijā un ieskaņo mūzikas albumu ar tādu pašu nosaukumu – “Ūdens”. Kopā ar pamatsastāva mūziķiem ierakstos piedalījušies arī perkusionisti Kaspars Kurdeko, Artis Orubs un saksofonists Zintis Žvarts. Mūziķi studijas ierakstu veikuši, studijā muzicējot kopā. “Parasti studijā mūziķi ieraksta katrs savu partiju. No sākuma tiek ierakstītas bungas un bass, pēc tam seko citi instrumenti. Bieži mūziķi pat nesatiekas studijā. Mēs ejam tādu ceļu, kā tas notika kādreiz. Tādā veidā labāk izjūtam viens otru,” skaidro Igo.

VARBŪT NODER!!

3. IX 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” (EUR 10 – 20)

5.IX 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” (EUR 10 – 20)

12. IX 19.00 Dzintaru koncertzālē (EUR 10 – 40)

19. IX 19.00 Liepājā, OC Rožu zālē (EUR 10 – 25)

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+