Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
5. oktobris, 2016
Drukāt

Ēd gan lieli, gan mazi: Brīvdabas muzejs aicina uz Putras dienas svinībām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 9. oktobrī notiks Putras dienas svinības. Putra ir leģendām apvīta un tradīcijām bagāts ēdiens, to ēduši kā lieli, tā mazi, kā karavadoņi, tā arī zemnieki. Latvijā putru ēšanai ir senas tradīcijas un tai ir neskaitāmi nosaukumi – putra, biezenis, grūdenis, ķempe (bieza putra), pļepenīca (šķidra putra).

Vidzemes zemnieka sētā no plkst. 12 būs putras vārīšana vasaras virtuvē – slietenī. Kopā ar zemgalieti Dairu Jātnieci tiks vārīta rudzu miltu putra ar dažādiem aizdariem. Nidas zvejnieka dūmistabā no plkst. 13 kurzemnieces Dženetas Marinskas bukstiņputra. Dižgrāpja “ķirbju – mannā putra 55” ar ābolu zapti no plkst. 15 pie Pūnītes sadarbībā ar Priedes krogu.

Visas dienas garumā – podu un karošu parāde, jaunā medus degustācija un sveču liešanas darbnīca Nidas dūmistabā, kā arī gardu tikko ceptu maizi varēs iegādāties Priedes krogā, informē muzejs.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (62)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (5)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+