Mobilā versija
-0.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
5. oktobris, 2016
Drukāt

Ēd gan lieli, gan mazi: Brīvdabas muzejs aicina uz Putras dienas svinībām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 9. oktobrī notiks Putras dienas svinības. Putra ir leģendām apvīta un tradīcijām bagāts ēdiens, to ēduši kā lieli, tā mazi, kā karavadoņi, tā arī zemnieki. Latvijā putru ēšanai ir senas tradīcijas un tai ir neskaitāmi nosaukumi – putra, biezenis, grūdenis, ķempe (bieza putra), pļepenīca (šķidra putra).

Vidzemes zemnieka sētā no plkst. 12 būs putras vārīšana vasaras virtuvē – slietenī. Kopā ar zemgalieti Dairu Jātnieci tiks vārīta rudzu miltu putra ar dažādiem aizdariem. Nidas zvejnieka dūmistabā no plkst. 13 kurzemnieces Dženetas Marinskas bukstiņputra. Dižgrāpja “ķirbju – mannā putra 55” ar ābolu zapti no plkst. 15 pie Pūnītes sadarbībā ar Priedes krogu.

Visas dienas garumā – podu un karošu parāde, jaunā medus degustācija un sveču liešanas darbnīca Nidas dūmistabā, kā arī gardu tikko ceptu maizi varēs iegādāties Priedes krogā, informē muzejs.

Pievienot komentāru

Tūrists pēc atpūtas Vecrīgā vairs nespēj atrast ceļu līdz viesnīcai (1)Likumsargi šorīt līdz viesnīcai nogādājuši apmaldījušos tūristu, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokliKaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+