Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
5. oktobris, 2016
Drukāt

Ēd gan lieli, gan mazi: Brīvdabas muzejs aicina uz Putras dienas svinībām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 9. oktobrī notiks Putras dienas svinības. Putra ir leģendām apvīta un tradīcijām bagāts ēdiens, to ēduši kā lieli, tā mazi, kā karavadoņi, tā arī zemnieki. Latvijā putru ēšanai ir senas tradīcijas un tai ir neskaitāmi nosaukumi – putra, biezenis, grūdenis, ķempe (bieza putra), pļepenīca (šķidra putra).

Vidzemes zemnieka sētā no plkst. 12 būs putras vārīšana vasaras virtuvē – slietenī. Kopā ar zemgalieti Dairu Jātnieci tiks vārīta rudzu miltu putra ar dažādiem aizdariem. Nidas zvejnieka dūmistabā no plkst. 13 kurzemnieces Dženetas Marinskas bukstiņputra. Dižgrāpja “ķirbju – mannā putra 55” ar ābolu zapti no plkst. 15 pie Pūnītes sadarbībā ar Priedes krogu.

Visas dienas garumā – podu un karošu parāde, jaunā medus degustācija un sveču liešanas darbnīca Nidas dūmistabā, kā arī gardu tikko ceptu maizi varēs iegādāties Priedes krogā, informē muzejs.

Pievienot komentāru

Katrs pats sava darba stāža detektīvs (7)Pieprasot vecuma pensiju, laikus jāsavāc dokumenti par darba mūžu līdz 1996. gadam
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+