×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: RP karogā iezīmēts melnais kaķis

Foto - LETAFoto - LETA

Lasītāji iešņukstas baisās priekšnojautās, kas vēl traģisks notiks ar godīgajiem un kautrīgajiem reformistiem, īstiem nelaimes putniem, kuru karogā vajadzēja nevis iešūt trīs oligarhu izsistos priekšzobus, bet iezīmēt melno kaķi.

 

Viņiem taču augām dienām būtu jātup sinagogā vai kādā citā tikpat stipri celtā lūgšanu namā, lai atvairītu arvien no jauna un jauna uzglūnošās nepatikšanas. Tā vien liekas, ka RP vajājuši pasaulē izveicīgākie ļaunas acs uzlicēji, slīpēti intriganti, “Jackass” scenāristi un vispēdīgi Elejas melnās maģijas Veronika Jurča, kamdēļ reformu un tiesiskuma zaldāti paspēlējuši pat valsts doto partijas uzturnaudu! Ļaudis izbailēs jautā – vai tas ir kas lipīgs? Ja vēl kādu strēķi zatlerieši paliks pie varas, vai arī valstij nedraud nenovēršamas briesmas un posts un tā nenogrims kā Atlantīda? Varbūt sāksies neiedomājami iznīcīgs cilvēku un mašīnu karš, varbūt 19. jūlijā atlikušos partijas kongresa delegātus noklapēs sacēlušies sniegavīri ar lāpstām un slotām, bet varbūt varu valstī pārņems sievietes un dzīvnieki? Mēs nezinām, ko pret kādreiz uguņojošo RP, kas pārvērtusies par notecējušu sveci, ieplānojusi melnā roka un citi tumšie, nekontrolējamie un nevaldāmie spēki. Gaidiet, kad ļaunvēļi nelaimīgos apsūdzēs sevišķi smagā noziegumā, ko tie nekad nav darījuši. Tā nevar gadīties. Nevar, bet RP dēkpilnajā dzīvē tā gadās.

Kad ministrs Rinkēvičs būs vēl tikai spēris pirmos nedrošos soļus Ženēvas miera konferencē, dodoties pēc austeres uzkodas, no tuvīnā ezera izrāpies bruņām klāts krokodils, diezin kā pieņēmis, ka asambleja ir viņa ēdamzāle, noteikti sagrābs un aprīs mūsu lieso ministru un izspļaus manšetpogas un briļļu kātiņus, kaut Augšvoltas vai Siāmas diplomāti būtu treknāki un garšīgāki.

Ja te atgriezīsies ilgu laiku neciemojušies NLO, tad kā vienīgo zemeslodes iedzīvotāju, kas trāpījies lidojošā diska ceļotāju nagos, tie pakamps un aiznesīs izplatījumā ministru Pavļutu. Jūs vairs nebrīnīsieties, vien konstatēsiet – nu, atkal nepaveicās. Kad atvērsies zeme – kas iekritīs dziļajā nekurienē? Uzminējāt, bingo! Sprūdžs! Nelaimes putnu būšana ir reta dabas parādība. Esam novērtējuši “nekad netikt cauri sveikā” koncerttrupas priekšnesumus, kurus nevienam nav ieteicams atkārtot, un tas humānākais būtu sniegt sociālo palīdzību nabaga apsēstajiem, ievietojot RP muzejā, kur nedraud ne mazākās briesmas pakļūt zem garām ātri traucošu automobiļu riteņiem, sapīties aizkaru auklās vai iepiņķerēties troļļuka vados.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+