×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

Ēģiptē notiesātajam žurnālistam Grestem piešķirta Latvijas pilsoņa pase

Foto no Ojāra Grestes krājumaFoto no Ojāra Grestes krājuma

Ojāra Grestes (no kreisās) un Pētera "selfijs" aizpagājušā gada septembrī Sidnejā, nākamā tikšanās ar krustdēlu notika pēc gada viņa ieslodzījuma vietā Toras cietumā Kairā.

Ēģiptē notiesātajam telekanāla “Al Jazeera” žurnālistam Pīteram (Pēterim) Grestem piešķirta Latvijas pilsoņa pase, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM preses sekretārs Kārlis Eihenbaums skaidroja, ka Greste vēlmi saņemt Latvijas pilsoņa pasi izteicis jau pirms kāda laika, tomēr tam bijuši dažādi šķēršļi. Tomēr pirmdien, 20.oktobrī, uz cietumu, kurā atrodas Greste, tikusi piegādāta mobilā pasu darbstacija, lai iegūtu viņa biometriskos datus.

Grestes pase gan šobrīd neatrodas pie viņa, jo Ēģiptes cietuma administrācija to būtu izņēmusi, norādīja Eihenbaums. Vienlaikus Greste arī saglabā Austrālijas pilsonību.

Tāpat Latvijas pārstāvji arī tikušies ar Gresti. ĀM pārstāvis norādīja, ka kopumā radies iespaids, ka žurnālists ir labā morālā stāvoklī. Greste cietumā iespēju robežās lasa un raksta. Tāpat Latvija uzturot nepārtrauktu kontaktus ar Austrālijas atbildīgajām varasiestādēm, lai veicinātu Grestes atbrīvošanu.

Jau vēstīts, ka “Al Jazeera English” korespondentam Grestem un “Al Jazeera English” Kairas biroja vadītājam, Ēģiptes un Kanādas dubultpilsonim Mohamedam Fadelam Fahmi 23.jūnijā tika piespriests septiņu gadu cietumsods, bet Ēģiptes pilsonim producentam Baheram Mohamedam piespriesti divi cietumsodi ar septiņu un trīs gadu termiņiem.

Augustā žurnālisti, tostarp Greste, pārsūdzēja spriedumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+