×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

Ēģiptes miljardieris piedāvā bēgļiem nopirkt Vidusjūras salu (7)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Ēģiptes miljardieris Naguibs Saviris aicinājis Itāliju un Grieķiju pārdot viņam kādu Vidusjūras salu, kur varētu tikt izmitināti Sīrijas un citu kara plosīto valstu bēgļi.

Telekomunikāciju magnāts par savu iniciatīvu paziņojis tviterī.

“Grieķija vai Itālija, pārdodiet man kādu salu! Es pasludināšu tās neatkarību un izmitināšu imigrantus, un nodrošināšu viņiem darbu, uzbūvējot tiem jaunu valsti,” paziņoja Saviris.

Intervijā televīzijā Saviris sacīja, ka ar šo plānu vērsīsies pie Grieķijas un Itālijas valdībām.

Atbildot uz ziņu aģentūras AFP jautājumu, vai šis plāns varētu darboties, uzņēmējs sacīja: “Protams, tas ir paveicams.”

“Ir vairāki desmiti salu, kas ir neapdzīvotas un kur varētu izmitināt simtiem tūkstošu bēgļu,” norādīja Saviris. “Tur cilvēkiem būtu pagaidu mājas, tad var sākt pieņemt darbā cilvēkus, lai būvētu mājokļus, skolas, universitātes, slimnīcas.”

“Un, ja lietas uzlabosies, tie, kas vēlas doties atpakaļ [uz dzimtajām valstīm], dodas atpakaļ,” piebilda Saviris, kura ģimene Sarkanās jūras piekrastē attīstījusi populāro El Gunas kūrortu.

Viņš atzina, ka plāna īstenošanas ceļā var rasties sarežģījumi – gan centienos pārliecināt Itāliju un Grieķiju pārdot salas, gan arī nosakot jurisdikciju un muitas nosacījumus.

Tomēr pret tiem, kam tiks dots patvērums, izturēsies kā pret “cilvēciskām būtnēm”, viņš sacīja, piebilstot, ka šobrīd pret imigrantiem izturas kā “pret lopiem”.

Saviris ir prezidents uzņēmumā “Orascom TMT”, kam pieder mobilo sakaru tīkli vairākās Tuvo Austrumu un Āfrikas valstīs, un Korejā, kā arī zemūdens komunikāciju tīkli.

Ēģiptē viņam pieder arī telekanāls.

Atbilstoši ANO datiem, lai nokļūtu Eiropā, kopš gada sākuma Vidusjūru šķērsojuši vairāk nekā 300 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā – pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz, – bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. pats viņš tur var dzīvot, jo bēgļi nebrauc strādāt, bet gan “augļoties un vairoties”, viņiem ir vajadzīga mierīga komforta dzīve un trekni pabalsti.

  2. Grieķi par saviem parādiem lai tos bēgļus uztur.

  3. Nevajag viņiem nekādas grieķu salas, ja tur nav trekni pabalsti kā UK vai Vācijā! Vai vismaz kā Zviedrijā.

  4. Bet vēl jau ir Krievijas plašumi aiz Urāliem.Lai tik siltāk saģērbjas.Lai gan-ja patīk Zviedrija,tad jau nenosals arī Sibīrijā

  5. No kā tad tie bēgļi bēg? Vai tad bagātās valstis, ieskaitot ASV, mums piepalīdzot, nevaram radīt bēgļu valstīm tādus dzīves apstākļus, lai nebūtu jābēg no savas dzimtās zemes… Nauda, kas tiks un tiek ieguldīta šeit, ES – varētu taču sakārtot daudzmaz bēgļu dzīves apstākļus viņu mītnes zemēs…. Kāpēc tas nevienam neienāk prātā? Kur gudrās galvas?
    Redz, jau viena ideja! Vai nav Madagaskara?

  6. Doma jau nav slikta. Tikai – Vidusjūru tādi tāpat pārpeldēs un līdīs uz Eiropu. Salai jābūt krietni tālu Eiropas, varbūt pat tuvu Kubai, Meksikai.

    • Protams, lai pērk viņiem salu atbilstošā klimata joslā – kā komentāros izteikti priekšlikumi: Madagaskara, Indijas okeānā vai Klusā okeānā. Tur salu daudz un visas iespējas izveidot izcilu klejotāju valsti kā paraugu Eiropai :))) Citādi Eiropieši tak nedzīvo pēc viņu likumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+