×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. decembris, 2016
Drukāt

Berlīne un nedaudz Polijas “budžeta ceļotājiem”. Praktiski ieteikumi (4)

Foto - Mārtiņš MednisFoto - Mārtiņš Mednis

Septiņas dienas trijās no skaistākajām Rietumeiropas pilsētām par mazāk nekā 300 eiro? Tas ir iespējams! Protams, ja esat gatavi ik dienas kājām mērot 8 – 10 km, naktsmājas dalīt ar jauneklīgiem svešiniekiem hosteļos un baudīt vietējo iecienītos, autentiskos un vienkāršos ikdienas ēdienus. Starp citu, tas ietver arī transporta izdevumus, našķus, nelielu iepirkšanos, dažus suvenīrus un pat fanu zonas biļetes populāras grupas koncertā. Šajā ceļojumā vecumam ir otršķirīga nozīme, svarīgi, lai ir jauneklīgs gars, izturīgas kājas, pacietība un zinātkāre. Un vēl – nav obligāti jābūt labi pazīstamam ar Berlīni, Varšavu un Lodzu. Tas pat ir kaitīgi, jo tikai mazpazīstamā pilsētā iespējami nemitīgi pārsteigumi un iespaidi kalpos par “degvielu” kustībai uz priekšu.

Spontānums un plānošana

Ceļojuma mērķis bija Polijas trešā lielākā pilsēta, vārdā Lodza, kur 20. oktobrī lieliskajā “Atlas Arena” skanējumā solījās uzstāties leģendārā britu rokgrupa “The Cure”. Galamērķis atrasts, bet kā līdz tam tikt? Caur Varšavu! Kas tur vēl tuvumā – Berlīne! Spontānā ceļojuma plānošana sākās janvārī, un biļetes visam starppilsētu un starpvalstu transportam tika iegādātas jūlijā. Hosteļi tika rezervēti gan mēnesi pirms braukšanas, gan pēdējā brīdī. Izšķirties par Berlīni un palikt tur četras dienas pirms došanās uz Varšavu palīdzēja arī “Berlin Festival of Lights” un lētie aviolīniju piedāvājumi. Vai nav jauki brīvdienā aizlidot uz Berlīni par 15 EUR? Protams, tikai ar rokas bagāžu. Nedaudz askēzes piestāv budžeta braucienam un stiept no Latvijas zobupastu, šampūnus un brokastu maizi nav vērts.

Lētāks par lidojumu var būt tikai ceļojums ar autobusu – jāmeklē tīmeklī poļu firmas starppilsētu transportu. ”Polski Bus” izrādījās apbrīnojami ērts, tīrs, punktuāls un vairāk nekā 500 km tālo ceļu no Berlīnes līdz Varšavai mēroja par nieka 5 EUR vienam pasažierim. Laicīgi šturmējot tīmekļa dzīles iespēju meklējumos, braukāšanās posmā “Berlīne–Lodza–Varšava–Lodza–Varšava” vienam pasažierim izmaksāja 20 (!) EUR. Neskatoties uz cenu, izbraukšanas laiki nav nepievārējami – trakākais bija tad, kad no Lodzas pēc koncerta uz Varšavu braucām plkst. 5:00, bet varēja iegādāties arī biļeti uz plkst. 8:00. Viss tikai skaistās Varšavas dēļ… Biļetes uz Rīgu, noķertas akcijas laikā, izmaksāja 15 EUR. Tāda ir budžeta ceļotāja veiksme rudenī/ziemā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Posobije profesionālajiem haļavščikiem ?

  2. nedzīvo savā skaistajā Varšavā, bet kaut kādā riebīgajā Rīgā!

Draugiem Facebook Twitter Google+