×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Eiropas čempionāta Ukrainā organizētājs aicina sacensības pārcelt uz citu valsti

AFP/LETAAFP/LETA

Ukraine's Sergii Gladyr reacts on September 15, 2013 during a 2013 EuroBasket championship second round match between Ukraine and Lituania at the Stozice Arena in Ljubljana. AFP PHOTO /JURE MAKOVEC

2015.gada Eiropas čempionātu basketbolā vajadzētu pārcelt uz citu valsti, oficiālā iesniegumā pavēstījis sacensību organizēšanas komitejas vadītājs Markijans Ļubkivskis.

“Nespēju iedomāties, kā šodienas sarežģītajos ekonomiskajos un politiskajos apstākļos iespējams gatavoties Eiropas čempionātam. Sagatavošanās tādam iespaidīgam projektam ir garš un sarežģīts process,” izteicies Ļubkivskis.

Vēl februāra beigās sacensību direktors bija paudis apņēmību sarīkot pēc vairāk nekā pusotra gada gaidāmo turnīru, tomēr tagad viņa domas ir mainījušās.

“Kļuvis acīmredzams, ka šodien mūsu valsts nevar atļauties ne atbalstīt privātos investorus, kas būvē daudzfunkcionālās arēnas, ne finansēt gatavošanās darbus,” atzinis Ļubkivskis. “Turklāt vietējā organizēšanas komiteja izjūt laika trūkumu pilnvērtīgam sagatavošanās procesam.”

Sacensību direktors nācis klajā ar priekšlikumu “force majeure” apstākļu dēļ piešķirt Ukrainai tiesības rīkot 2017.gada Eiropas meistarsacīkstes, bet 2015.gada sacensības aizvadīt vienā vai vairākās citās valstīs. “Tā būs godīgi un taisnīgi, ņemot vērā, ka nozīmīga sagatavošanās posma daļa jau ir paveikta. Esam sākuši arēnu būvniecību, kas var kļūt par “baltajiem ziloņiem”, ja netiks pabeigta celtniecība. Tāpat var nebūtībā pazust ieguldītais organizatoriskais darbs.”

Ļubkivskis pauda ticību, ka drīzumā situācija Ukrainā stabilizēsies, kas ļaus valstij un investoriem turpināt atbalstīt sacensību rīkošanu.

Iepriekš tika vēstīts, ka kādai citai valstij tiesības rīkot sacensības varētu tikt piešķirtas jau šomēnes.

Kā ziņots, kopumā 16 valstis gatavas kļūt par 2015.gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā organizētāju, pagājušajā nedēļā vēstīja Francijas portāls “Catch and Shoot”. Arī Latvija jau vairākkārt izteikusies, ka neizslēdz iespēju pieteikties kā palīgi Ukrainai 2015.gada finālturnīra uzņemšanā, ja radīsies tāda vajadzība un iespēja.

Tāpat Latvijas puse joprojām ar cerībām raugās uz iespēju 2017.gadā kopīgi ar vienu vai abām pārējām Baltijas valstīm uzņemt Eiropas čempionāta finālturnīru basketbolā.

Pēc 2017.gada turnīra pasaules basketbolā stāsies spēkā jaunie Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) statūti, un Eiropas čempionāti turpmāk notiks vien reizi četros gados.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+