×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. maijs, 2012
Drukāt

Eiropas dienu Vērmanes dārzā svin vairāki simti cilvēku

svetki

Šodien Vērmanes dārzā pulcējās vairāki simti cilvēku, lai piedalītos Eiropas Savienības (ES) dārza svētkos un svinētu Eiropas dienu, novēroja aģentūra LETA.

Arī šoreiz, līdzīgi kā iepriekšējos gadus, dārza svētkus pārsvarā apmeklē ģimenes ar bērniem un jaunieši. Vienlaikus šogad Vērmanes dārzā vērojams arī liels vecāka gadagājuma apmeklētāju skaits, jo, tā kā šoreiz svētki veltīti Eiropas aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei, senioriem tiek piedāvātas dažādas aktivitātes. Liels skaits senioru izmanto piedāvāto iespēju izmērīt asinsspiedienu.

Pie katras no svētku teltīm pulcējas pārdesmit interesenti, kuri izmanto piedāvātās atrakcijas un iespējas. Piemēram, pie telts “Dānijas prezidentūra ES Padomē”, kurā tiek rīkots velo konkurss, sabraukuši aptuveni 30 velosipēdu īpašnieki. Tāpat lielu apmeklētāju atsaucību izpelnījusies Vērmanes dārza skatuve, uz kuras dzied un dejo jaunie mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Čehijas, Zviedrijas un Polijas.

Svētkos visas dienas garumā līdz plkst.18 darbojas desmit tematiskās teltis – “Eiropas Savienības māja”, “Darbīgā Eiropa”, “Ražojošā Eiropa”, “Radošā Eiropa”, “Jaunatne kustībā”, “Turīgā Eiropa”, “Digitālā Eiropa”, “Dānijas prezidentūra ES Padomē”, “Zaļā Eiropa” un “Rīga 2014”. Darbojas arī brīvā skatuve, uz kuras muzicē, dejo un teātri spēlē dažādu paaudžu mākslinieki.

Desmit tematiskās teltis ikvienam svētku dalībniekam piedāvā daudzveidīgas izklaides un informatīvās aktivitātes. “Eiropas Savienības mājas” telts īpaši rūpējas par jaunākajiem svētku dalībniekiem, piedāvājot gan radošo darbnīcu un bērnu stūrīti, gan kustīgo bilžu programmu, savukārt pie informācijas konsultantiem ikviens var uzzināt, kādas iespējas paver Latvijas dalība ES. “Darbīgās Eiropas” teltī jaunākie svētku dalībnieki var iepazīties ar Valsts policijas bebru Bruno un runci Rūdi, kā arī satikt ugunsdzēsēju zilonīti Baltiņu un viņa komandu. Savukārt pie “Ražojošās Eiropas” telts rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uzzināt vairāk par uzņēmējdarbību un piedalīties dažādās aizraujošās spēlēs, piemēram, iejūtoties uzņēmuma vadītāja lomā spēlē “Laiks biznesam” vai pārbaudot savas zināšanas par Latviju ar spēles-puzles “Vai tu pazīsti Latviju?” palīdzību.

“Radošās Eiropas” teltī ikvienam ir iespēja izmēģināt roku monētu kalšanā kalējmeistara uzraudzībā, bet jaunākajiem svētku apmeklētājiem ir īpaši interesanti vērot un mācīties, kā tiek darinātas lelles. Telts “Jaunatne kustībā” pārstāvji sniedz padziļinātu informāciju par studijām ārvalstīs “Erasmus” programmā, kā arī informē par jauniešu brīvprātīgo darbu un jauniešu centriem. Savukārt teltī “Turīgā Eiropa” svētku apmeklētājiem tiek dota unikāla iespēja uzvilkt tērpu, kas ļauj sajust savu ķermeni 70 gadu vecumā. Ikvienam ir iespēja atnest un “izārstēt” savu datoru pie “Digitālās Eiropas” telts meistariem un turpat arī bez maksas pieteikties virtuālajam e-parakstam. Telts “Zaļā Eiropa” piedāvā uzzināt vairāk par aktuālo zaļo saimniekošanu, kā arī apskatīt karikatūru izstādi “Aci pret aci ar klimatu”, bet telts “Rīga 2014” prezentē Rīgu kā kultūras galvaspilsētu, iepazīstinot ar Rīgas radošajiem kvartāliem un piedāvājot dažādas mākslinieku performances. Piedaloties “Dānijas prezidentūras ES Padomē” telts rīkotajā velo konkursā, svētku dalībniekiem būs iespēja laimēt jaunu velosipēdu.

Dārza svētkos sabiedrisko kārtību uzmana neliels skaits kārtībsagu, kā arī apmeklētāju rīcībā ir mediķi.

Latvijā ES dārza svētki kļuvuši par notikumu, kas ik gadu Vērmanes dārzā vienkopus pulcē tūkstošiem rīdzinieku un pilsētas viesu, lai kopā pavadītu aktīvu un pozitīvu dienu, svinot Eiropas dienu. Pasākumu organizē Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju, Labklājības ministriju, Rīgas domi un ES dalībvalstu vēstniecībām Rīgā. Pasākumu mērķis ir sabiedrības informēšana par ES.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.7
Alūksne +21.6
Daugavpils +22.0
Saldus +22
Liepāja +20.2
Jelgava +22
Ventspils +15.9
Limbaži +21
Madona +21
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+