×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Eiropas Investīciju banka un EK vairāk atbalstīs inovācijas veselības un enerģētikas jomās

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Investīciju bankas viceprezidents Ambruāzs Faijols (no kreisās), Eiropas Komisijas Pētniecības, zinātnes un inovāciju komisārs Karlušs Muedašs un Eiropas Investīciju fonda izpilddirektors Pjērs Luiži Žilibērs.

Eiropas Investīciju bankas (EIB) grupa un Eiropas Komisija (EK) paziņojusi par trīs jaunu Eiropas inovatīvo uzņēmumu konkurētspējas celšanai paredzētu finansēšanas instrumentu ieviešanu atbalsta programmas “InnovFin – ES finansējums novatoriem” ietvaros, vēsta Ekonomikas ministrijas mājaslapa.

Lēmums izteikts Rīgā notiekošās inovatīvas uzņēmējdarbības konferences “Finanšu instrumenti izpētei, inovācijai un uzņēmējdarbībai 2015” laikā.

EIB un EK nolēmusi palielināt arī InnovFin Advisory piedāvāto konsultatīvo pakalpojumu klāstu, sniedzot inovatīviem projektiem un uzņēmumiem plašāku pieeju EIB finanšu un tehniskajām zināšanām.

Enerģētikas un zāļu vai diagnostikas projekti

Jaunie finanšu instrumenti radīti ar mērķi atbalstīt inovatīvu nozaru projektus, kuri citkārt būtu uzskatāmi par nerentabliem to pirmskomerciālajā attīstības fāzē.

“InnovFin Enerģētikas demo projektu instruments ir paredzēts tehnoloģisko jaunievedumu industriālo demonstrāciju projektu atbalstam atjaunojamo energoresursu un ūdeņraža degvielas šūnu jomās, savukārt InnovFin Infekcijas slimību atbalsta mehānisms sekmēs jaunu zāļu, vakcīnu, kā arī medicīnisko un diagnostikas iekārtu operatīvāku pieejamību cilvēkiem, kuriem tās ir nepieciešamas. Šie finanšu atbalsta produkti ir izstrādāti, lai atvieglotu aizdevumu piesaistīšanu attiecīgo nozaru projektiem ar augstāku riska faktoru. Katram no diviem produktiem piešķirts sākotnējais finansējums 100 miljonu eiro apmērā,” teikts vietnē “em.gov.lv”.

Ieguldījumi start- up uzņēmumos

Trešais inovatīvais finansēšanas mehānisms, kura darbību nodrošina Eiropas Investīciju Fonds (EIF), kas ietilpst EIB grupā, saucas InnovFin Mazo un vidējo uzņēmumu riska kapitāla instruments. “Tajā uzsvars likts uz riska kapitāla fondiem, kas veic ieguldījumus start-up uzņēmumos, kuri bieži saskaras ar nopietnām grūtībām finansējuma piesaistē. Šim instrumentam sākotnēji piešķirti 430 miljoni eiro, un uz finansējumu varēs pretendēt uzņēmumi no 28 ES valstīm, kā arī no programmas “Apvārsnis 2020” (Horizon 2020) asociētajām valstīm. EIF šī mehānisma ietvaros plāno veikt investīcijas aptuveni 30 fondos, ar to starpniecību ģenerējot investīcijas start-up uzņēmumos līdz pat 1,6 miljardu eiro apmērā,” vēsta Ekonomikas ministrija.

Nolemts arī palielināt InnovFin Advisory konsultatīvās institūcijas darbības mērogu, nodrošinot vairākām svarīgām inovāciju nozarēm, tādām kā bioekonomika, apļveida ekonomika un svarīgākās industriālo tehnoloģiju jomas, pieeju EIB pieredzei un zināšanām.

EIB viceprezidents Ambruāzs Fajolla, komentējot sadarbības līguma grozījumu parakstīšanu, teica:  “Vieglākai finansējuma un biznesa konsultāciju pakalpojumu pieejamībai šīm ārkārtīgi svarīgajām nozarēm, īpaši attiecībā uz augsta riska projektiem, ir izšķiroša nozīme Eiropā novērotā investīciju iztrūkuma samazināšanā un augstas globālās konkurētspējas saglabāšanā.”

Savukārt Eiropas Komisijas Pētniecības, zinātnes un inovāciju komisārs Karlušs Muedašs ) izteicās, ka veselības un enerģētikas jomām ir aizvien pieaugoša nozīme ekonomikā, bet mazo un vidējo uzņēmumu finansēšana palīdzēs “inovatīvajiem uzņēmējiem padarīt savas firmas pievilcīgākas privāto investoru acīs, uzlabojot jauno uzņēmumu attīstības iespējas visā Eiropā un tādējādi sekmējot Eiropas ekonomisko izaugsmi.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+