Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
14. decembris, 2014
Drukāt

Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanā triumfē “Ida”

Rīga 2014 publicitātes fotoRīga 2014 publicitātes foto

Eiropas Kinoakadēmijas balvas saņēmēji un pasniedzēji.

Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā par absolūto uzvarētāju, saņemot balvas piecās nominācijās, kļuva poļu režisora Pāvela Pavļikovska filma “Ida”. Uz LA.lv jautājumu, kura no balvām kļuvusi par lielāko pārsteigumu un kādēļ, režisors atbildēja: “Skatītāju simpātiju balva. To es tiešām negaidīju, jo ar “Idu” nekādā ziņā necentos izpatikt skatītājiem.”

Režisors piebilda, ka ar šādu nekomerciālu filmu droši vien nebūtu iespējams gūt panākumus amerikāņu kino industrijā, un vispār viņš esot Eiropas režisors līdz sirds dziļumiem.

Apbalvošanas ceremonija bija gan svinīga, gan arī izklaidējoša, par ko īpaši rūpējās vakara vadītājs, Vācijas aktieris Tomass Hermans, jau pašā sākumā identificējot sevi kā “vācu komiķi, atklātu geju”, un prieku, ka ceremonija notiek šajā Latvijas – Krievijas robežas pusē, pretējā gadījumā viņš varētu iekļūt cietumā.

Apbalvošanas ceremoniju kopumā ievadīja politiska rakstura izteikumi, tostarp tika pausts morāls atbalsts Ukrainas kinorežisoram Oļegam Sencovam, kurš vēl aizvien, neskatoties uz kolēģu lūgumiem atbrīvot, atrodas cietumā Krievijā.

Pievienot komentāru

Starpkontinentālas mūzikas pērles festivālā "Porta"29. oktobrī izbaudīt spožu pasaules mūzikas mākslinieku sniegumu aicina jau sešpadsmitais pasaules mūzikas festivāls "Porta".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+