Kultūra
Kultūrpolitika

Eiropas kultūras mantojuma dienas Jelgavā un tās apkārtnē0


Lāčplēša pieminekļa fragments Jelgavā.
Lāčplēša pieminekļa fragments Jelgavā.
Publicitātes foto

Ik gadus septembrī norisinās Eiropas kultūras mantojuma dienas, kuru ietvaros šogad pasākumi notiek vairāk kā sešdesmit vietās visā Latvijā, tostarp Jelgavas pilsētā, Jelgavas un Ozolnieku novados. Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumu tematika 2018. gadā veltīta valstiskuma idejai, Latvijas Republikas dibināšanai un attīstībai.

15. un 16. septembrī Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novados Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros iespējams apmeklēt pasākumus pie Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja, Sv. Annas un Sv. Simeona pareizticīgo katedrāli, Latvijas Valsts pirmā prezidenta jauno piemiņas muzeju “Aučos” un Ziemassvētku kauju muzeju Ložmetējkalna apkārtnē.

Jelgavā

Sestdien, 15. septembrī, Jelgavā pie Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja novietotā Lāčplēša pieminekļa fragmenta plkst. 11 notiks notiks priekšlasījums “3. atmodai Jelgavā 30, Lāčplēša atgriešanās”, ar kuru uzstāsies muzeja galvenais speciālists Marjus Zaļeckis, bet plkst. 12 teatralizētā uzvedumā “3. atmodu ieskandinot” uzstāsies Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas audzēkņi pedagoģes Elīnas Apsītes vadībā. Gan 15., gan 16. septembrī no plkst. 11 līdz 18 pie muzeja būs aplūkojama izstāde “Brīvības ceļš”.

Savas durvis Eiropas kultūras mantojuma dienās vērs Jelgavā Sv. Annas un Simeona katedrāle Jelgavā, kas būs atvērta apmeklētājiem abas dienas no plkst. 9 līdz 17. Tāpat būs iespēja apmeklēt arī dievkalpojumus katedrālē – 15.septembrī plkst. 9 un 17 un 16. septembrī plkst. 9.

Ozolnieku novadā

Ozolnieku novadā 15. un 16.septembrī interesentiem no plkst. 10 līdz 17 būs iespēja viesoties jaunizveidotajā Latvijas Valsts pirmā prezidenta piemiņas muzejā “Aučos”. No jauna uzbūvētā ēka atrodas pagalmā līdzās tagadējām prezidenta dzimtas mājām – tajā atrodas prezidenta darba kabinets un ekspozīcija ar bagātīgu fotogrāfiju klāstu un priekšmetiem, kas piederējuši Čakstes ģimenei.

Jelgavas novadā

Jelgavas novadā kultūras mantojuma dienu norisēs piedalās Ziemassvētku kauju muzejs. Interesentiem būs iespēja aplūkot Ziemassvētku kauju muzeja brīvdabas un iekštelpu ekspozīcijas, kā arī doties pa izzinošo taku un uzkāpt atjaunotajā 27 metru augstajā Ložmetējkalna skatu tornī. Muzejs būs atvērts abas dienas no plkst. 10. līdz 17.

Eiropas kultūras mantojuma dienu mērķis ir tuvināt cilvēkus kultūras mantojumam, vairojot izpratni par pieminekļu aizsardzību – aizsargājamo pieminekļu dažādību, vērtību apzināšanu, saglabāšanu.

LA.lv