×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Eiropas Padome kritizē Kijevu (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc asinspirts pērn februārī desmitiem demonstrantu, kuri Neatkarības laukumā Kijevas centrā bija uzcēluši nometni, skaitās "bez vēsts pazuduši".

Kijeva nav pienācīgi izmeklējusi pērn notikušo protestētāju apšaušanu Maidanā, kur dzīvību zaudēja daudzi desmiti cilvēku, paziņojusi Eiropas Padome.

Eiropas cilvēktiesību organizācija norādījusi, ka Ukrainas varas iestāžu veiktā izmeklēšana saistībā ar asiņainajiem uzbrukumiem protestētājiem “neatbilst Eiropas Cilvēktiesību konvencijas prasībām”. Padome sīki izvērtējusi datus par vardarbību, kas izcēlās proeiropeisko protestu centrā – Kijevas Neatkarības laukumā jeb Maidanā – laikā no 2013. gada novembra līdz 2014. gada februārim. Ziņojumā atzīts, ka būtiskos aspektos izmeklēšanai nav nodrošināta neatkarība, jo izmeklētāji ir no tās pašas iestādes, kurai pieder tie, pret kuriem vērsta izmeklēšana. Cilvēktiesību aizstāvji pārmet Ukrainas pašreizējiem līderiem, ka viņi nav vērsušies pret tiem, kas ir atbildīgi par vardarbību Maidanā. Par demonstrantu nogalināšanu pie atbildības saukti tikai divi zemas pakāpes milicijas īpašo uzdevumu vienības kaujinieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Vai “mūsu ždanoka” arī nav tajā padomē ?

  2. Latvija arī daudzko nav izmeklējusi … ar čekas maisiem kā karstu kartupeli, ne norīt ne ārā spļaut

  3. d e k o l o n i z ā c i j u Atbildēt

    Šiem gļēvuļiem jau vieglāk kritizēt Kijevu nekā Maskavu.

  4. Pietiek auklēties ar Ukrainu! Paši neko nedara.

  5. cik atceros tad policijas/milicijas pusē bija tikpat daudz upuru cik maidaniešu. to ar kāds izmeklē, pret to ar kādam iebildumi?

Draugiem Facebook Twitter Google+