×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

EK gatava ievērot Baltijas intereses

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žozē Manuels Barozu, 29. jūnijā Briselē tiekoties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, Igaunijas premjeru Andrusu Ansipu un Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, apliecinājis EK gatavību Baltijas valstu interešu ievērošanai.


 

Baltijas valstu līderi tikās ar EK prezidentu, lai uzsvērtu Baltijas valstu kopīgās intereses nākamajā Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetā no 2014. līdz 2020.gadam, informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Latvija, Lietuva un Igaunija uzskata, ka nākamajā ES budžetā Baltijas valstīm jābūt iespējai saņemt vismaz tikpat lielu finansējumu kohēzijas politikas īstenošanai, lai veicinātu straujāku Baltijas valstu ekonomiku pietuvošanos attīstītāko ES reģionu līmenim. Tāpat Latvija, Lietuva un Igaunija ir vienisprātis, ka nekavējoties jāveido taisnīgāka kopējā lauksaimniecības politika, jo īpaši tiešmaksājumu sadalē. Nevienas ES dalībvalsts lauksaimnieki nedrīkst saņemt mazāk par 80% no ES vidējā tiešmaksājumu līmeņa.

Barozu pauda izpratni par Baltijas valstu nostāju un apliecināja, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas bažas ir sadzirdētas. Barozu pauda atzinību par Baltijas valstu spēju vienoties par kopīgām prioritātēm un tās vienoti aizstāvēt. Runājot par kohēzijas politiku, EK prezidents apliecināja gatavību meklēt un atbalstīt īpašu risinājumu Baltijas valstīm. Savukārt, debatējot par tiešmaksājumiem, Barozu norādīja, ka redz iespējas raudzīties uz kopējo lauk­­saimniecības politiku kopumā – gan tiešmaksājumiem, gan lauku attīstību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+