×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Eksperti: no embargo ieviešanas vairāk cietīs pati Krievija (3)

kudors2_vi_6

Krievijas noteiktais embargo pārtikas produktu importam no Rietumvalstīm radīs lielākas problēmas pašai Krievijai, nekā Eiropai, norādīja aptaujātie eksperti.

Austrumeiropas politikas pētījumu centra direktors Andis Kudors pauda viedokli, ka Krievijas reakcija ir acīm redzams apliecinājums tam, ka Eiropas Savienības (ES) īstenotās sankcijas beidzot sasniegušas savu mērķi.

“Krievijas prezidents Vladimirs Putins norādījis, ka embargo jāievieš uzmanīgi. Tas nozīmē, ka pirmām kārtām ierobežojumi skars tās preces, ko krievi var aizvietot, piemēram, augļu importu. Tajā pašā laikā Krievija šobrīd importē pat kartupeļus un burkānus,” sacīja Kudors.

Viņš pieļāva iespēju, ka Putins, izšķiroties par sankciju ieviešanu, gatavojas tam, lai būtu kādas maiņas iespējas turpmākajās sarunās ar Eiropu. Tāpat Kudors prognozēja, ka jau tuvākajā laikā Krievijai radīsies problēmas attiecībās ar Pasaules Tirdzniecības organizāciju. “Ieviešot sankcijas pret Krieviju, ES un ASV to pamatoja ar šīs valsts agresiju Ukrainā. Savukārt Krievijai nav nekāda morāla pamatojuma sankciju ieviešanai,” piebilda Kudors.

Savukārt Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ārlietu ministrs Artis Pabriks pauda, ka šāda embargo ieviešana faktiski ir signāls Krievijas ministrijām un ir jāgatavojas smagākai ekonomiskajai krīzei.

“Skaidrs, ka iedzīvotājiem Krievijā tiks demonstrēta stingra nostāja un nepadošanās rietumu spiedienam, taču faktiski tas viss radīs problēmas šīs lielvalsts ekonomikai. Putins rīkojās tieši šādi, jo Krievija ir nedemokrātiska, totalitāra valsts, kas neatzīst savas kļūdas,” teica Pabriks.

Eiroparlamentārietis uzsvēra, ka problēmas Eiropas, tostarp Latvijas, tautsaimniecībai notiekošie procesi radīs, taču tie būs mazāki, nekā tad, ja ES nekādas sankcijas nebūtu ieviesusi, kā arī mazākas, nekā pašai Krievijai.

Jau ziņots, ka Krievija noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no ES, ASV un citām Rietumvalstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kads bus expertiem izskats pec gada,kad krievijas sankcijas samejiem liks savilkt tautu jostas ciesak

  2. tie eksperti ir pilnīgi idioti.Krievijai sit pa vienu vaigu un gaida kad šī pagriezīs otru.Tā gan nebūs,vajadzēja ar to rēķināties.Krievija jebkurā gadījumā izdzīvos,tāda valsts ar tādiem resursiem,bet ja latvijai vēl atņems tranzītu,tad gan bū cauri.

  3. “Ieviešot sankcijas pret Krieviju, ES un ASV to pamatoja ar šīs valsts agresiju Ukrainā. Savukārt Krievijai nav nekāda morāla pamatojuma sankciju ieviešanai,” piebilda Kudors.
    Sankciijas kā atbilde pret sankcijām vai tad nav pietiekams morāls pamatojums?

Draugiem Facebook Twitter Google+