×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Eksperts: Latvijai būtu grūti pamatot Georga lentīšu aizliegšanu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Šobrīd Latvijai, atsaucoties uz valsts drošības apdraudējumu, būtu grūti pamatot Georga lentīšu aizliegumu, šādu viedokli “LNT Ziņām” pauda Rīgas Juridiskās augstskolas prorektors Mārtiņš Mits.

Viņš skaidroja, ka Georga lentīšu aizliegšana būtu vārda brīvības ierobežošana, un, lai ko tādu varētu pieļaut, simbolam jāapdraud valsts drošība. “Tad, kad vārda brīvība apdraud valsts drošību, demokrātisko iekārtu, tad valdība var rīkoties un tai ir arī pienākums rīkoties. Vienmēr jautājums ir par robežu. Šajā gadījumā, raugoties no Eiropas standartu viedokļa, es domāju, šajā laika brīdī ir ļoti grūti pamatot, ka Latvijas valsts drošība, tās apdraudējums pamato Georga lentīšu aizliegumu,” vērtēja Mits.

Pat Ukrainā, kur šāds aizliegums varētu būt attaisnojams, valsts vara tikai iesaka lentītes nelietot. Vienīgā valsts Eiropā, kur Georga lentīšu lietošana ir aizliegta, ir Baltkrievija.

Ja Georga lentītes Latvijā tiktu aizliegtas, cilvēkiem būtu pamats vērsties tiesā, bilst eksperts. Turklāt Eiropas Cilvēktiesību tiesas prakse rāda, ka Strasbūrā lielāks svars tiek dots vārda brīvībai nekā teorētiskam valsts apdraudējumam.

Arī koalīcijā nav atbalsta šādam Nacionālās apvienības un deputāta Veiko Spolīša iesniegtam priekšlikumam, kas šodien tika virzīts uz Saeimas sēdi.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa uzskata, ka tas ir ne vien juridisks brāķis, bet arī koalīcijas līguma pārkāpums. “Ja šādu likumu pieņems, tad iesim pajautāt policistam, kā viņš viņu piemēros. Tas vienkārši šobrīd skaisti izskatās – mēs cīnāmies pret Georga lentītēm. Es tomēr gribētu arī sagaidīt no politiķiem, sevišķi politiķiem, kuri ir koalīcijā, kuri pieņem lēmumus, kas rezultējas likumos, profesionālāku darbu,” norādīja Āboltiņa.

Viņa uzskata, ka aizliegums sabiedrību šķeltu, bet to vienot drīzāk var patriotiska audzināšana.

Šodien priekšlikums aizliegt Georga lentīšu nēsāšanu publiskos pasākumos netika iekļauts pat Saeimas darba kārtībā, taču par priekšlikuma būtību jau nākamajā nedēļā spriedīs koalīcija.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. GRŪTI nav nekas, ja GRIB… ABSOLŪTI NEKAS!!! Kaut kā ugunskrustu tādā darbībā kā Georga lentītes, neesmu manījis, SENIOR!??? Paldies Nomalim un Patriotam!!!

 2. Un kā valsts drošību apdraud ugunskrusts?

 3. Cīņa pret ārišķībām nesīs nevis augļus, bet gan tīšu nepakļaušanos. Ko reāli izdarīsi, ja tās lentas aizliegs, bet nākošajā 9. maijā tik un tā tūkstošiem cilvēku tās nēsās – policija visus apcietinās?
  Kādā veidā?
  Te bija laba ideja, blakus izveidot monumentu uzvarai Atbrīvošanas karā, galu galā Uzvaras parks un bulvāris tā ir nosaukts , ne jau pēdējam karam par godu. Lai tas būtu monuments – diptihs, kas atgādinātu arī baigos gadus. Ar paskaidrojumiem.
  Aizliegumi izraisa tikai vienu reakciju, vēlmi tos pārkāpt. Vismaz cilvēkiem ar krievisku mentalitāti.

 4. Nevajag pārāk ar šīm lentām aizrauties, ir daudzas citas lietas kuras var darīt lai apkarotu krievu nacismu Latvijā:
  * sodīt nacisma un komūnisma simbolu rādīšanu publiskās vietās,
  * ierobežot 9.maija balagānu, starp citu pieprasot drošības naudas iemaksu no organizētājiem,
  * steidzināt skolu pāriešanu uz valsts valodu,
  * pārtraukt TUA tirgošanu, īpaši personām no valstīm kas nepieder ES,
  * pieņemt likumu, ka publiskās vietās prioritāte dodāma uzrakstiem valsts valodā,
  * stingrāk sodīt Valsts valodas likuma pārkāpējus, šim nolūkam pieņemot darbā vairāk inspektorus,
  * u.t.t.

Draugiem Facebook Twitter Google+