Mobilā versija
+4.2°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Elektroniskās uzraudzības aproces – augustā

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs

Lai būtu iespējams izmantot elektronisko uzraudzību, notiesātajam, kurš kvalificēsies nosacījumiem, dzīvesvietā būs jābūt elektrībai un internetam, žurnālistiem preses konferencē vakar teica Valsts probācijas dienesta (VPD) vadītājs Mihails Papsujevičs.

Tāpat, ņemot vērā, ka ieslodzītajam lielākā daļa laika būs jāpavada dzīvesvietā, ar palīdzību sadzīviskās lietās būs jārēķinās arī mājiniekiem. Uz elektronisko uzraudzību varēs pieteikties mazāk bīstami noziedznieki, kuri izcietuši minimālo ieslodzījuma termiņu un būs iesaistījušies resocializācijas pasākumos. Uz elektronisko uzraudzību dzimumnoziedzinieki nevarēs pieteikties. Pirmais notiesātais, kuram pie kājas piestiprinās aproci, kas VPD darbiniekus informēs par personas atrašanās vietu, varētu būt zināms augusta vidū. Pirmo gadu elektroniskās uzraudzības programmu 85% apmērā finansēs Norvēģijas valdība. Pārējos gadus finansējums būs jāpiešķir valstij pilnā apjomā. Kopumā piecu gadu laikā elektronisko uzraudzību varētu noteikt 750 – 1000 notiesātajiem. Elektroniskā uzraudzība ierobežos notiesātā brīvu pārvietošanos, un to īstenos, notiesātā ķermenim piestiprinot elektronisku ierīci, kas ļaus kontrolēt viņa atrašanos noteiktā vietā un laikā. Elektronisko uzraudzību noteiks uz laiku līdz 12 mēnešiem.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (63)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (2)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+